Znaleziono 0 artykułów
26.05.2022

Zapisz się na Alter Perspective by Women@BCG!

26.05.2022
(Fot. Getty Images)

Inspirujące kobiety biznesu i ich historie. Ekskluzywne spotkanie w kameralnym gronie i niezwykła okazja, by nabrać odwagi i na swoje życie spojrzeć z nowej perspektywy. Wydarzenie Alter Perspective by Women@BCG odbędzie się już 13 czerwca!

Jedna perspektywa na całe życie czy jedno życie i wiele perspektyw? Nie od dziś wiadomo, że kobiety łączą wiele ról i niejednokrotnie zmieniają swe cele i wizje przyszłości. Na szczęście świat – również ten biznesowy – coraz bardziej się na nie otwiera. Jak odnaleźć się na rynku, który przez lata postrzegany był jako typowo męski? Nikt nie wie tego lepiej niż kobiety, które same przeszły tę niełatwą drogę. Dlatego nadchodzące wydarzenie Alter Perspective by Women@BCG jest tak ważne. To niezwykła okazja, by wzajemnie wysłuchać inspirujących historii, uczyć się od siebie nawzajem, nabrać odwagi, a także spojrzeć na życie z wielu różnych perspektyw. A wszystko to mając przed oczami wyjątkową panoramę Warszawy widzianą z 46. piętra wieżowca Skyfall Warsaw.

Biznes: „This is a women’s world”

Alter Perspective by Women@BCG to wydarzenie skierowane do młodych profesjonalistek, które są otwarte na poszukiwanie nowych perspektyw kariery. Czego możemy się po nim spodziewać? Jak przekonuje Joanna Osterreicher, konsultantka w warszawskim biurze BCG, Alter Perspective to unikalna możliwość spotkania się w kameralnej atmosferze z wyjątkowymi kobietami – liderkami, które swoje kariery w konsultingu i biznesie rozwijają od wielu lat. – Ścieżki naszych gościń były różne, różna jest ich perspektywa, ale każda z nich zbudowała silną pozycję w świecie, który jeszcze nie tak dawno temu był postrzegany jako typowo męski – mówi Osterreicher. Gabriela Filipowicz, konsultantka w warszawskim biurze BCG, dodaje, że uczestniczki Alter Perspective znajdą przestrzeń do wymiany doświadczeń i otwartej dyskusji. – Różne profile oraz ścieżki, które obrały zaproszone przez nas prelegentki, zapewnią mnogość doświadczeń i perspektyw, z których uczestniczki będą mogły wybrać te najcenniejsze i najistotniejsze dla siebie – wyjaśnia.

Wydarzenie ma także za zadanie pokazać kobietom, że świat biznesu – choć stworzony lata temu przez i dla mężczyzn – coraz bardziej otwiera się na kobiety. – Kobiet w biznesie jest coraz więcej, coraz częściej pełnią role liderek, w których znakomicie się sprawdzają, a także udowadniają, że ich perspektywa jest niezwykle wartościowa – przekonuje Osterreicher. I dodaje, że kobiety powinny śmiało i bez kompleksów rozwijać się, stawiać sobie cele, zabierać głos i walczyć o docenianie wartości, którą wnoszą. – Bądźmy ambitne, patrzmy poza horyzont i nie ograniczajmy swoich perspektyw. Zbyt często limity są głównie w naszych głowach – podkreśla Osterreicher. – Niezwykle pomocne są obecne w środowisku wzorce innych kobiet – odważnych i pewnych siebie – a także szukanie najbardziej odpowiednich mentorów dla siebie, ale też bycie mentorami dla tych, którzy na drodze rozwoju zawodowego są bliżej startu niż my same – dodaje Filipowicz.

Dołącz do grona niezwykłych kobiet

Kto może wziąć udział w wydarzeniu? Jak przekonują organizatorzy, spotkanie jest skierowane do młodych profesjonalistek – absolwentek uczelni wyższych, kobiet, które już rozwijają swoją karierę w świecie biznesu i rozważają jej budowanie w przyszłości w konsultingu. – Zapraszamy kobiety, które chcą poznać różne punkty widzenia na kobiece ścieżki w biznesie i konsultingu – wyjaśnia Joanna Osterreicher. – Mamy nadzieję, że sylwetki naszych prelegentek oraz ich historie pokażą, że istnieje wiele dróg do zawodowego spełnienia. Kluczowe jest identyfikowanie swoich potrzeb i ich realizacja, która często wymaga wytrwałości i cierpliwości – dodaje Gabriela Filipowicz.

Alter Perspective by Women@BCG odbędzie się 13 czerwca 2022 o godzinie 18.00 w Skyfall Warsaw – na najwyższym tarasie widokowym w Polsce. Jego sercem jest całkowicie przeszklona, czteroosobowa platforma, która odchyla się na zewnątrz o 15 stopni. Lokalizacja gwarantuje więc wrażenia, które pozwolą złapać wiatr w żagle. Jak przekonują organizatorzy, wydarzenie zapewni solidną dawkę inspiracji do podejmowania wyzwań oraz bezpieczną przestrzeń do rozmów o kobietach w biznesie, i tym, co dla nich ważne. Spotkanie będzie składać się z trzech części. Pierwszą będzie moderowany panel dyskusyjny z gościniami specjalnymi. Pojawią się na nim Agnieszka Kulas i Aleksandra Sroka z warszawskiego biura BCG, ale dalsze szczegóły będą zdradzane stopniowo, dlatego warto śledzić kanały wydarzenia. Druga część to rozmowy z panelistkami w mniejszych grupach. Po niej nastąpi wieczór networkingowy z widokiem na panoramę Warszawy z 46. piętra.


Zgłoszenia na Alter Perspective by Women@BCG są przyjmowane do 5 czerwca. Jak zostać uczestniczką spotkania? Wystarczy przygotować swoje CV oraz krótki list motywacyjny o objętości 200-300 słów i opisać w nim swoją motywację do wzięcia udziału w spotkaniu. Następnie należy wypełnić formularz dostępny na stronie wydarzenia i załączyć do niego powyższe dokumenty. Wyniki zostaną ogłoszone między 6 a 8 czerwca 2022 roku.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij