Znaleziono 0 artykułów
26.11.2019

Tylko na Vogue.pl: Jak powstawały kostiumy do trzeciego sezonu „The Crown”

(Fot. materiały prasowe Netflix)

Uszyliśmy prawie 80 kostiumów dla królowej Elżbiety II i ponad 40 dla księżniczki Małgorzaty. Mieliśmy niecały tydzień na zaprojektowanie i uszycie jednego kostiumu. Robiliśmy nawet po 10 naraz – mówi Sue Crawshaw, pierwsza krawcowa i szefowa pracowni o przygotowaniach kostiumów do kolejnej odsłony serialu. 

"The Crown" to nie tylko niezwykłe miejca, ale również niezwykle dopracowane kreacje, tworzące klimat epoki. W nowym wideo twórcy serialu, w tym otwróczyni roli królowej, Olivia Colman, serialowa Małgorzata, Helena Bohnam Carter i główna kostiumografka Amy Roberts, zapraszają za kulisy trzeciego sezonu serii. Projektantki i obsada opowiadają o pastelowych garsonkach Elżbiety II, kontrastujących z nimi kreacjach jej siostry i tym, jak kostiumy oddają charakter poszczególnych postaci.

 

Netfliksowa produkcja o życiu brytyjskiej rodziny królewskiej to jeden z najbardziej stylowych seriali ostatnich lat. W pierwszym sezonie za kostiumy odpowiadała Michele Clapton, a w drugim Jane Petrie. Prace obu kostiumografek i ich zespołów nagrodzono statuetkami Emmy. Sam serial zebrał ich do tej pory blisko 20, na swoim koncie ma także cztery Złote Globy. 

Julia Właszczuk
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Tylko na Vogue.pl: Jak powstawały kostiumy do trzeciego sezonu „The Crown”
Proszę czekać..
Zamknij