Znaleziono 0 artykułów
16.03.2023

Uber i fundacja Anji Rubik łączą siły w walce przeciwko przemocy

16.03.2023
Uber i fundacja Anji Rubik SEXEDPL łączą siły w walce przeciwko przemocy (Fot. Materiały prasowe)

Największa aplikacja do zamawiania przejazdów w Polsce została strategicznym partnerem Antyprzemocowej Linii Pomocy prowadzonej przez Fundację SEXEDPL. W ramach współpracy przewidziane są także działania edukacyjne dla kierowców, kierowczyń, pasażerów i pasażerek.

Linia Pomocy SEXEDPL (tel. 720 720 020), którą uruchomiono ponad rok temu, oferuje bezpłatne i anonimowe wsparcie ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w przeciwdziałaniu przemocy. Dzięki partnerstwu z Uberem będzie ona działała dłużej i częściej – od poniedziałku do soboty w godzinach 17.00-21.00. To oznacza, że teraz więcej osób otrzyma profesjonalną pomoc.

Uber i fundacja Anji Rubik SEXEDPL łączą siły w walce przeciwko przemocy (Fot. Materiały prasowe)

Eksperci i ekspertki Antyprzemocowej Linii Pomocy specjalizują się w pracy terapeutycznej z osobami doświadczającymi przemocy. Prowadzą grupy wsparcia zarówno dla ofiar, jak i sprawców przemocy, a także uczestniczą w interwencjach kryzysowych, w tym w przypadku przemocowej sytuacji domowej.

Współpraca Ubera z fundacją Anji Rubik to część inicjatywy Driving Change, która ma na celu przeciwdziałanie przemocy. W Stanach Zjednoczonych Uber we współpracy z organizacją RAINN przygotował materiały wideo oferujące wskazówki i informacje na temat poszanowania prywatności, przestrzeni osobistej oraz granic interakcji w trakcie przejazdów. Firma przeprowadziła także kampanię świadomościową #DontStandBy we współpracy z No More, aby pomóc pasażerom i kierowcom rozpoznać sytuacje, które mogą prowadzić do przemocy.

W Polsce Uber wspiera również Centrum Praw Kobiet. Współpraca z fundacją Anji Rubik to kolejny krok w działaniach przeciwko przemocy. Dzięki tej inicjatywie coraz więcej osób będzie mogło skorzystać z fachowej pomocy i wsparcia psychologicznego.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij