Znaleziono 0 artykułów
06.01.2022

Uniseksowa kolekcja Balmain i Barbie

06.01.2022
(Fot. Materiały prasowe)

Czas na pierwszą modową współpracę 2022 roku. Dyrektor kreatywny Balmain postanowił stworzyć kolekcję inspirowaną Kenem i Barbie, którzy wreszcie mogą bez przeszkód wymieniać się ubraniami.

Francuski dom mody nie po raz pierwszy łączy siły z Mattel. Olivier Rousteing  stworzył wcześniej ubrania dla słynnych lalek, a Barbie i Ken siedzieli w pierwszym rzędzie wirtualnego pokazu marki w 2021 roku. Najnowsza współpraca to projekt z przesłaniem.

(Fot. Materiały prasowe)

Dyrektor kreatywny Balmain chciał stworzyć kolekcję inspirowaną kultowymi postaciami, jednocześnie nawiązując do swoich dziecięcych wspomnień. Jako chłopiec wielokrotnie słyszał, że nie powinien bawić się lalkami. Dzięki współpracy z Mattel Barbie i Ken w prawdziwym życiu nie tylko wymieniają się ubraniami, ale wyruszają w nową, multikulturową i inkluzywną podróż. Ponad 50 ubrań i dodatków z limitowanej, uniseksowej kolekcji możemy ze sobą łączyć, tworząc swój własny świat.

Co znajdziemy w kolekcji? Projekty z klasycznym logo Balmain w kształcie labiryntu, poduszkami na ramionach czy oversize’owymi, złotymi guzikami. Ubrania inspirowane modelami haute couture marki z nadrukiem logo Barbie oraz różne odcienie różu, który od lat utożsamiany jest z najpopularniejszą lalką na świecie.

Co więcej, trzy awatary NFT Barbie i Kena zostaną wystawione na aukcji. Kolekcja będzie dostępna w sprzedaży od 13 stycznia, w cenach od 295 do 42 949 dolarów za projekt.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij