Znaleziono 0 artykułów
11.03.2022

Nowe podcasty „Vogue Polska”

11.03.2022

Aż 18 wyjątkowych audycji o modzie, sztuce, zdrowiu, kulturze, architekturze i astrologii. Wśród prowadzących dziennikarze „Vogue Polska” oraz współpracujący z magazynem eksperci: Wojciech Engelking, Orina Krajewska, Małgosia Minta czy Harel. 11 marca polska edycja „Vogue’a” uruchamia program podcastowy, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Sprawdźcie, co dla was przygotowaliśmy.

Tytuł: (Un)dressed 
Prowadząca: Michalina Murawska
Opis: Audycja o modzie, w której będziemy rozmawiać o stylizacjach i kostiumach na ekranie, o wystawach mody, o ważnych dla branży rocznicach. Wśród gości „fashion insiderzy”, czyli dziennikarze, styliści, kreatorzy wizerunku. W pierwszym odcinku Michalina Murawska o najgorętszych trendach na sezon wiosna-lato 2022 rozmawia z koordynatorką mody „Vogue Polska” Martą Zaczyńską.
Posłuchaj 1 odcinka podcastu

Tytuł: About Time!
Prowadząca: Anna Jurgaś
Opis: Rozmowy z ekspertami o zrównoważonym życiu, któ-re prowokują do myślenia. Pierwszym gościem Anny Jurgaś – dziennikarki, współzałożycielki StyleSpot.pl i gospodyni programu „Becoming a Sustainable Leader” – jest Mirosław Proppé, prezes WWF Polska, który w rozmowie podkreśla, jak ważne jest symbiotyczne współżycie z naturą.
Posłuchaj 1 odcinka podcastu

Tytuł: Archigłosy 
Prowadząca: Beata Chomątowska 
Opis: Achitektura i design od ogółu do szczegółu: trendy, twórcy, zbliżenia na pojedyncze budynki czy zjawiska. Gośćmi Beaty Chomątowskiej będą eksperci, architekci, historycy sztuki. Pierwszy odcinek podcastu prowadząca poświę-ca Jadwidze Dobrzyńskiej i innym architektkom dwudziestolecia międzywojennego, o których porozmawia dr Katarzyną Uchowicz, historyczką sztuki i architektury.
Posłuchaj 1 odcinka podcastu

Tytuł: Call to action! 
Prowadząca: Zuzanna Krzątała
Opis: Modelka i aktywistka od lat angażuje się w działania na rzecz kobiet i osób wykluczonych. Aktualnie skupia się na pomocy uchodźcom z Ukrainy. W swoim programie rozmawia z tymi, którzy na co dzień pracują na rzecz innych. Z pierwszego odcinka podcastu "Call to action!" dowiecie się, co możemy zrobić tu i teraz w związku z wojną w Ukrainie i kryzysem uchodźczym, żeby nie zmarnować tej wielkiej energii, która nami kieruje.
Posłuchaj 1 odcinka podcastu

Tytuł: Czas odzyskany 
Prowadzący: Wojciech Engelking
Opis: Analiza nośnych idei politycznych, społecznych i kulturowych. Pisarz i eseista Wojciech Engelking przygląda się korzeniom tych koncepcji, analizuje przekazy medialne związane z tematem. W pierwszym odcinku podcastu razem z dziennikarzem Dariuszem Rosiakiem oraz pisarką i wydawczynią Anną Dziewit-Meller prowadzący przygląda się konsekwencji. 
Posłuchaj 1 odcinka podcastu

Tytuł: Jak ona to robi 
Prowadząca: Anna Sańczuk
Opis: Anna Sańczuk spotyka się z kobietami, które wybierają własną drogę. Jak radzą sobie z kryzysami? Co tracą, a co zyskują? Skąd czerpią energię do działania? Bohaterką pierwszego odcinka jest Agnieszka Kowalska, dziennikarka, orędowniczka lokalności, recyklingu i prostoty.
Posłuchaj 1 odcinka podcastu

Tytuł: Jestem i będę 
Prowadząca: Orina Krajewska
Opis: Opowieść człowieka, który relacjonuje, co czuł i myślał, kiedy konfrontował się ze śmiertelną chorobą, ma często większą moc oddziaływania niż wypowiedź medycznego autorytetu. Podcast „Jestem i Będę”, zainicjowany przez fundację „Bądź”, oddaje głos osobom, które poradziły sobie z kryzysem zdrowia. W pierwszym odcinku podcastu Michał opowie o doświadczeniu choroby nowotworowej.
Posłuchaj 1 odcinka podcastu

Tytuł: Open Mike 
Prowadzący: Mike Urbaniak
Opis: Tęczowy podcast, który kręci się wokół tematyki queer i feminizmu. Mike Urbaniak porozmawia z gośćmi o inności, niedopasowaniu, wędrówce pod prąd – o wszystkim, co nie pasuje do konserwatywnego świata heteroseksualnego, białego mężczyzny. W pierwszym odcinku w towarzystwie reżyserki teatralnej Olgi Ciężkowskiej oraz pisarki i dziennikarki Karoliny Sulej zabierze nas w podróż na Coney Island.
Posłuchaj 1 odcinka podcastu

Tytuł: Osobiste rozmowy holistyczne 
Prowadząca: Orina Krajewska
Opis: Aktorka Orina Krajewska rozmawia z terapeutami, lekarzami i autorami książek o zdrowiu, równowadze wewnętrznej i zdrowiu psychicznym. Jej pierwszym gościem jest Przemek Wardejn, były dziennikarz, DJ i prezenter ra-diowy, który po wielu latach podróżowania i zgłębiania ajurwedy został ajurwedyjskim konsultantem, nauczycielem medytacji i instruktorem technik oddechowych.
Posłuchaj 1 odcinka podcastu

Tytuł: Podcast o podcastach 
Prowadząca: Kamila Wagner
Opis: Redaktorka mody „Vogue Polska” zaprosi do studia najpopularniejszych podcasterów w Polsce. Na pierwszy ogień spotkanie z Zoryą Blue, Polką, performerką burleski z czeskiej Pragi i autorką podcastu „Przy zapalonym świetle”. 
Posłuchaj 1 odcinka podcastu

Tytuł: Pola Godot o tarocie i wróżbach
Prowadzące: Pola Godot i Basia Czyżewska 
Opis: Pola Godot i Basia Czyżewska, redaktorka Vogue.pl, rozmawiają o renesansie wróżbiarstwa i jego korzeniach, koncentrując się na tarocie i astrologii jako dwóch różnych systemach opisywania świata. W pierwszym odcinku dowiemy się więcej o 22 kartach tarota zwanych Wielkimi Arkanami.
Posłuchaj 1 odcinka podcastu

Tytuł: Równowaga
Prowadząca: Marieta Żukowska
Opis: Rozmowy o równowadze, well beingu, jakości życia w trudnych czasach. Aktorka Marieta Żukowska zabiera słuchaczy w podróż, która koi zmysły. Razem z gośćmi pierwszego odcinka, Katarzyną Michałowską, Ranitą Sobańską oraz Piotrem Stramowskim, zgłębia tajniki medytacji transcendentalnej.
Posłuchaj 1 odcinka podcastu

Tytuł: Słowo za słowo
Prowadząca: Maria Fredro-Smoleńska 
Opis: Redaktor naczelna wydawnictwa OsnoVa Maria Fredro-Smoleńska rozmawia z gośćmi o najnowszych tytułach, zagląda za kulisy świata literatury i przygląda się zawodowi tłumacza. Jakie pozycje najlepiej się sprzedają? Czy potrzebujemy jeszcze literatury pięknej? Na te pytania odpowie w pierwszym odcinku Zofia Zasacka, socjolożka, adiunkt w Bibliotece Narodowej i Instytucie Badań Edukacyjnych.
Posłuchaj 1 odcinka podcastu

Tytuł: SPA, czyli Super Przyjemna Audycja 
Prowadzące: Kamila Wagner i Agnieszka Zygmunt
Opis: Audycja o trendach wellness. W każdym odcinku prowadzące porozmawiają z gościem – w pierwszym z Anną Komierowską-Szweycer o reducetarianizmie, detoksie do-paminowym i emocjonalnym escape roomie.
Posłuchaj 1 odcinka podcastu

Tytuł: Szturm sztuk 
Prowadząca: Anna Theiss
Opis: Każdy odcinek z udziałem gościa komentuje zjawisko z pola sztuki lub rynku sztuki współczesnej. Jako że współczesność tylko odmienia przez przypadki rzeczy i zjawiska, które kiedyś już się wydarzyły, na nowo i w nowym języku, zawsze pojawi się też odwołanie do historii. W pierwszym odcinku Anna Theiss, dziennikarka i krytyczka sztuki, przygląda się współczesnemu fenomenowi tokenizacji dzieł sztuki. Do rozmowy zaprosiła ekspertkę ds. kultury i sztuk wizualnych Dominikę Świętońską.
Posłuchaj 1 odcinka podcastu

Tytuł: W pogoni za kolacją 
Prowadząca: Małgosia Minta
Opis: Podcast kulinarno-podróżniczy, którego bohaterami są restauracje tak ciekawe i smaczne, że warto dla nich spakować się w samochód lub samolot. Każdy odcinek poświęcamy jednemu miejscu. Prowadząca, znana krytyczka i dziennikarka kulinarna Małgosia Minta, na początek zabiera nas do kopenhaskiej Nomy, która od niemal 20 lat rozpala wy-obraźnię smakoszy i przez wielu uważana jest za najlepszą restaurację na świecie.
Posłuchaj 1 odcinka podcastu

Tytuł: Wehikuł Harel
Prowadząca: Harel  
Opis: Podróż wehikułem czasu po latach współczesnych. Raz wylądujemy w roku 1996 i przyjrzymy się ówczesnym trendom, innym razem zawędrujemy do 2008, by obserwować rodzące się blogi. Każdy rok, który odwiedzimy, prowadząca – znana blogerka Harel – będzie opisywać przez pry-zmat kultowych miejsc, popularnych projektantów, zjawisk w modzie, ale też własnych wspomnień. Czy pamiętacie, co działo się w roku 1996? Co robiło się w wolnym czasie? Które kolory były modne? Koniecznie posłuchajcie pierwszego odcinka podcastu „Wehikuł Harel”.
Posłuchaj 1 odcinka podcastu

Tytuł: Z przyjemnością: O (pop)kulturze
Prowadzące: Anna Konieczyńska i Anna Tatarska
Opis: Cykl programów o popkulturze. Prowadzące – krytyczka filmowa Anna Tatarska oraz Anna Konieczyńska, redaktorka Vogue.pl – sięgają zarówno po nowości, jak i klasyki z kina albo platform streamingowych. Odcinki będą nawiązywać do tego, co nowe, ale też do historycznych przedstawień danego tematu (np. miłość, śmierć). Pierwszy odcinek – „Serce matki” – poświęcony został zjawisku macierzyństwa i jego reprezentacjach w filmie, m.in. w nowych produkcjach: „Córce” Maggie Gyllenhaal i „Matkach równoległych” Pedra Almodóvara.
Posłuchaj 1 odcinka podcastu

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij