Znaleziono 0 artykułów
25.05.2020

„Vogue Polska” zaprasza na Pride Weekend

25.05.2020
Fot. Materiały prasowe

Po sukcesie „Majówki z Vogue Polska” redakcja magazynu powraca z nowym wydarzeniem online, którym rozpocznie obchody Pride Month, czyli miesiąca poświęconego społeczności LGBTQ+ i walce o jej prawa.

Czerwiec to wyjątkowy miesiąc w historii walki o prawa społeczności LGBTQ+. W nocy z 27 na 28 czerwca 1969 roku policja dokonała nalotu na Stonewall Inn, słynny gejowski bar przy Christopher Street w Greenwich Village, dzielnicy Nowego Jorku. Trwające dwa dni zamieszki rozpoczęły lawinę przemian i doprowadziły do powstania zorganizowanego ruchu działającego na rzecz osób LGBTQ+. Mimo upływu lat i kolejnych wprowadzanych zmian walka o równouprawnienie i godne traktowanie osób ze społeczności LGBTQ+ wciąż trwa. „Vogue Polska” przyłącza się do obchodów Pride Month.

Już 6 i 7 czerwca zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie online: Pride Weekend to z jednej strony odpowiedź na problemy społeczności LGBTQ+, wiele działań edukacyjnych, platforma do bezpiecznych rozmów na najtrudniejsze tematy, jak i okazja do spotkania wyjątkowych postaci ze świata mody, kultury i sztuki. Przez dwa dni na Vogue.pl będziemy publikować inspirujące wywiady (m.in. z Jackiem Dehnelem, Aretą Szpurą), przybliżymy historię pionierów emancypacji, polecimy najciekawsze książki i filmy o tematyce queer, spotkamy się z nieheteronormatywnymi parami, które otwarcie mówią o swojej miłości. W ramach weekendu w naszym serwisie będziecie mogli również obejrzeć filmy („Obywatel Milk”, „W kręgu”) oraz spektakle teatralne („Cokolwiek się zdarzy, kocham cię”, „Rodos”). Z kolei na naszym profilu na Instagramie odbędą się koncerty znanych gwiazd na żywo (Reni Jusis, Natalia Przybysz, Arek Kłusowski), sety DJ-skie (m.in. Karaś), Q&A z gwiazdami, a także warsztaty przygotowane wspólnie z Kampanią Przeciw Homofobii.

Wydarzenie będzie powiązane z premierą składanki „Music 4 Queers & Queens”, nad którą „Vogue Polska” objął patronat, a która jest kontynuacją krążka „Music 4 Boys & Gays” z 2007 roku. Album wydany przez Kayax, który na rynku ukaże się 29 maja, będzie się składał z dwóch płyt – jednej z tanecznymi utworami i remiksami znanych piosenek oraz drugiej z nieco spokojniejszymi utworami. Na „Music 4 Queers & Queens” usłyszymy między innymi Kayah, Krzysztofa Zalewskiego, Brodkę, Nosowską, Ralpha Kaminskiego i Julię Wieniawę. Na płycie znajdzie się też jedyny w swoim rodzaju „bonus track” (lub jak kto woli – „bonus drag”), czyli taneczny utwór nagrany przez czołowe polskie drag queens, który ma być hymnem tegorocznej XX Parady Równości. 

Szczegółowy harmonogram wydarzenia ogłosimy już wkrótce. Zachęcamy do śledzenia naszych profili na Facebooku i Instagramie.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij