Znaleziono 0 artykułów
27.12.2020

11 zabawnych kont na Instagramie

27.12.2020
(Fot. Jonathan Daniel Pryce)

Królowie memów, komiczki, komicy, a nawet dziennikarze „Vogue’a” – poznajcie ludzi, którzy rozśmieszą was w ostatnich dniach wyjątkowego roku. Wszystkich znajdziecie na Instagramie. 

Wszyscy tego doświadczyliśmy w ostatnich miesiącach. Jeszcze w półśnie włączamy telefon, żeby sprawdzić wiadomości. Odechciewa się nawet pójść pod prysznic (czy ktokolwiek na Zoomie to zauważy?), więc leżymy jeszcze jakiś czas, przeglądając Instagram, i nagle – jakby ktoś nam czytał w myślach – trafiamy na mem lub żart, który jest totalnie o nas i w dodatku śmieszny. Chęć do życia wraca, można wstawać. 

Przygotowaliśmy dla was subiektywną listę najśmieszniejszych kont na Instagramie, których być może jeszcze nie znacie. 

Saint Hoax

Mistrz instagramowego poczucia humoru, Saint Hoax, komentuje współczesną kulturę i politykę, czerpiąc ze swojej encyklopedycznej wiedzy na temat… kultury i polityki. Bohaterkami i bohaterami jego memów są między innymi Lady Gaga, Britney Spears, Mean Girls, Drag Race, Tyra Banks czy Mariah Carey. Regularnie występuje Donald Trump. Kto stoi za tym zabawnym kontem? Jedyne, czego udało nam się dowiedzieć, to fakt, że Hoax jest komikiem i satyrykiem pochodzącym z Syrii. Obserwuje go 2,6 miliona ludzi. 

Elsa Majimbo

– Kiedy zadzwonili do mnie z „New York Timesa”, że chcą zrobić ze mną wywiad, pomyślałam: „Rychło w czas” – komentowała w swoim czasie. Poznajcie 19-letnią królową Internetu, Elsę Majimbo ze stolicy Kenii – Nairobi. Dziewczyna w swoich komentarzach społecznych potrafi uchwycić to, co wszyscy myślimy. W jej filmikach na Instagramie i Tik Toku zawsze znajdziemy trzy proste, ale bardzo mocne składniki: nonszalanckie jedzenie czipsów, stylowe, ciemne okulary oraz zaraźliwy śmiech. Są tam występy na temat rezygnowania z towarzyskich planów (lockdown okazuje się świetnym pretekstem) albo złości, którą czujemy, gdy nasz post na Insta polubi tylko pięć osób. Dzięki, Elsa, za pokazanie, w jakim wszyscy jesteśmy nastroju.

Celeste Barber

Australijska komiczka Celeste Barber zbudowała popularność na byciu „każdą z nas”, tylko śmieszniejszą. Swoją książkę „Celeste Barber: Challenge Accepted!” poleca jako „253 kroki do tego, jak nie stać się it girl”, a jej Instagram to źródło jeszcze większej liczby inspiracji.

Barber zasłynęła zdjęciami, na których udaje znane celebrytki i modelki. Wrzuca swoją wersję obok oryginału po to, by pokazać światu, jak wyglądalibyśmy w danej pozycji. Barber nie naśmiewa się z influencerów, ale raczej z samej kultury internetu (no dobra, czasami śmieje się też z Gwyneth Paltrow). Jej poczucie humoru ma na celu pokazanie, jak nierealne są kanony piękna lansowane przez media społecznościowe. A jej sukces – ma 7,4 miliona obserwujących – pokazuje, co tak naprawdę chcemy oglądać na Instagramie.

JT Firstman

Często określany jako człowiek, który uratował rok 2020 (no, może obok duetu Biden-Harris i naukowców pracujących nad szczepionką na COVID-19), komik Jordan Firstman z Los Angeles jest gwiazdą Instagrama. Dzieli się ze światem specyficznymi wrażeniami na temat niebłahych kwestii: „To moje wrażenie na temat chleba bananowego” albo „To moje wrażenie na temat osoby, która uznała, że pomidor jest owocem” lub „To moje wrażenie dotyczące kawy, która w końcu wyraża swoją opinię na temat pumpkin spice. Jego „wrażenia” są jednocześnie dość surrealistyczne i bardzo trafne. Ponadto JT jest niezwykle stylowy, więc nie ma się co dziwić, że stał się nowym ulubieńcem świata.

Marie Papillon

Komiczka i dziewczyna Angèle – belgijskiej gwiazdy pop, która właśnie w duecie z Duą Lipą wypuściła singiel „Fever”. Grono fanów Marie Papillon (i jej psa Bibi) rośnie we Francji mniej więcej od roku. Jej poczucie humoru jest raczej lekkie i głupkowate, wrażeniowe, groteskowe i pełne dowcipów na własny temat. Jeśli rozumiecie francuski, koniecznie zacznijcie obserwować także instagramowe koleżanki Marie – Anaide Rozam i Camille Lellouche.

Not All Geminis

Nie musicie kochać astrologii, aby rozśmieszyła was pisarka i twórczyni memów Courtney Perkins. Istnieje prawdopodobieństwo, że gdy zaczniecie ją obserwować, pochłonie was astrologia. Znajdziecie u niej memy dotyczące najlepszych i najgorszych cech charakteru każdego ze znaków zodiaku (jeśli akurat jest czas waszego znaku, możecie spodziewać się dodatkowych atrakcji). Nie dajcie się zwieść nazwie konta odwołującej się do Bliźniąt – żaden ze znaków nie jest bezpieczny. Wszyscy dowiecie się na temat swojego znaku czegoś, czego wcale nie chcieliście wiedzieć, oraz usłyszycie, z którymi znakami powinniście – lub nie – randkować.

Lauren Servideo

Komiczka z Nowego Jorku, od kilku lat buduje popularność dzięki specyficznemu poczuciu humoru i charakterowi. Od wycieczek do sklepów Brandy Melville, w których udaje wesołe nastolatki pracujące dla marki, do filmików, na których kłóci się ze swoim niewidzialnym chłopakiem na środku ulicy, czy Anubisa – wampira lubującego się w zakupach – jej żarty są raczej głupkowate. W sam raz na trudny czas.

Reductress

Stary, ale jary Reductress jest z nami już od jakiegoś czasu, ale nadal zaskakuje. Reductress to satyryczne konto publikujące nagłówki i artykuły parodiujące te, które znamy z kolorowej prasy. „Ci wszyscy mężczyźni nie mogą doczekać się, aby zatrudnić silną kobietę, która podziela ich opinie” – to jeden z niedawnych klasyków. Albo: „Kobiety zaczęły nazywać wszystko, czym się zajmują, dbaniem o siebie, aby zobaczyć, co się przyjmie”. W zestawie ze zdjęciami posty są naprawdę śmieszne.

Naomi Watanabe

Znana w Japonii komiczka Watanabe zyskała popularność w 2008 roku, po tym jak w telewizji udawała Beyoncé. Od tamtej pory stała się najchętniej obserwowaną na Instagramie osobą w Japonii, ma nawet własne filtry. Watanabe projektuje modę i propaguje body positive, ale rozśmieszanie ludzi pozostaje jej ulubionym zajęciem. To po prostu uroczy profil. Znajdziecie ją również na Tik Toku. 

Sarah Cooper

Od dawna znane z imitowania gwiazd estrady są drag queen. Sarah Cooper, nowojorska stand-uperka, poszła dalej. Podczas pandemii zaczęła imitować Donalda Trumpa – ściślej, mówić jego głosem. Filmiki na Instagramie odniosły wielki sukces, zaowocowały programem „Sarah Cooper: Everythig’s Fine” na Netfliksie.  

Szukajcie jej na Instagramie i TikToku.

Raven Smith

Dziennikarz „Vogue’a”, autor bestsellerów i lew salonowy, Raven Smith prowadzi jedno z najśmieszniejszych instagramowych kont w Wielkiej Brytanii. Świetnie osadzone w czasie zdjęcia czerpią z absurdalnych wydarzeń w popkulturze. Soczyste i inteligentne opisy dodają postom twista. Znajdziecie tam momenty z życia celebrytów, o których raczej woleliby zapomnieć.

Amelia Abraham
Proszę czekać..
Zamknij