Znaleziono 0 artykułów
17.01.2021

Filmy, które motywują do zmiany w życiu

17.01.2021
(Fot: Green/Renzi/Independent Film Channel/Kobal/Shutterstock)

Potrzebujesz zmiany? Wybraliśmy pięć filmów, które zmotywują cię do noworocznej metamorfozy. Wycisz powiadomienia, odłóż telefon i zapal świecę zapachową – poświęć czas sobie.

„Dzika droga” (2014): Prawdziwa historia

Reese Witherspoon gra Cheryl Strayed, która wybiera się na 1100-milową samotną wędrówkę szlakiem Pacific Crest Trail przez Kalifornię, Oregon i Waszyngton. Obserwując jej wewnętrzną walkę, którą przechodzi na pustyni, w górach i lasach, cofamy się w czasie, by zobaczyć, co doprowadziło ją do podjęcia decyzji o podróży. „Dzika droga” to oparty na prawdziwej historii film Jeana-Marca Vallée, z którym Witherspoon ponownie współpracowała przy „Wielkich kłamstewkach”.

„Zakochany bez pamięci” (2004): Siła wspomnień 

Film Michela Gondry’ego (jednego z najbardziej innowacyjnych reżyserów teledysków wszech czasów) stawia kilka ważnych pytań na temat miłości, związków i tego, co czyni nas sobą. Kate Winslet i Jim Carrey wcielają się w Clementine i Joela – parę, która poddaje się zabiegowi wymazania pamięci tylko po to, by przypadkowo znów się w sobie zakochać. 

„Puzzle” (2018): Inne życie 

Uroczy film z Kelly Macdonald („Trainspotting”, „Zakazane imperium”) w roli Agnes, cichej gospodyni domowej z Connecticut, uwięzionej w duszącym małżeństwie, która odnajduje wolność, gdy potajemnie uczestniczy w konkursie układanek. Aby wziąć udział w zawodach, musi udać się do Nowego Jorku. Film, który był swego czasu reżyserskim debiutem Marca Turtletauba, sprawi, że poczujecie podobne emocje jak podczas oglądania „Gambitu królowej” z Anyą Taylor-Joy. 

„Zbuntowana” (2000): Siła sportu 

Historia mieszkanki nowojorskiego Brooklynu, granej przez Michelle Rodriguez, zanim została gwiazdą akcji w serii „Szybcy i wściekli”, zmotywuje cię do treningu. Michelle w debiutanckim filmie została obsadzona w roli bokserki, która zrobi wszystko, by zwyciężyć.

„Jedz, módl się, kochaj” (2010): Carpe diem 

Film z boginią Julią Roberts w roli głównej powstał na podstawie książki Elizabeth Gilbert o tym samym tytule, która przez 150 (!) tygodni utrzymywała się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Roberts gra w nim samą Gilbert, która ucieka ze Stanów, by zobaczyć świat, romansować z przystojnymi mężczyznami i odnaleźć siebie. Wyreżyserowany przez Ryana Murphy’ego („Glee”, „American Horror Story”, „Pose”) eskapistyczny film spełni marzenie o wyprawie w nieznane (choćby tylko przed ekranem).

Danny Vikram Bell
Proszę czekać..
Zamknij