Znaleziono 0 artykułów
06.06.2021

Patricia Field: Kostiumografka „Seksu w wielkim mieście”

06.06.2021
Podpis

23 lata po premierze serialu o przyjaciółkach z Nowego Jorku rozmawiamy z Patricią Field o kreowaniu postaci Carrie poprzez modę. – Jej postać ciągle ewoluowała, więc zmieniał się też styl – mówi kostiumografka.

W czołówce „Seksu w wielkim mieście” Carrie Bradshaw, grana przez Sarah Jessicę Parker, przechadza się po Manhattanie ubrana w różowe body i tiulową spódniczkę baleriny. Przejeżdżający autobus nagle ochlapuje ją błotem. Ten strój – nieoczywisty, oryginalny i bardzo kobiecy – stał się symbolem serialu. 23 lata od premiery uważany jest za część popkultury. W końcu wprowadził nas w nowe milenium, pokazując różne oblicza nowoczesnej kobiety: skomplikowanej, ciepłej, silnej i stylowej. 

(Fot. ALEX OLIVEIRA/REX/Shutterstock)

Patricia Field wzięła na warsztat klasyczny nowojorski banał – cztery kobiety dążące do sukcesu w życiu zawodowym i miłosnym – i przełożyła go na język mody: Manolo Blahnik i torebki Fendi. W ten sposób stworzyła look, który zdefiniował całe pokolenie. 

Patricia Field (Fot. Getty Images)

Kreowanie Carrie

Początkowo brakowało precyzyjnego opisu Carrie. Jej postać ciągle ewoluowała. Pozostałą trójkę można było łatwo opisać. Carrie zmieniała się dzięki zmianom zachodzącym w Sarah – mówi Patricia Field. – Do jednego odcinka przygotowuje się kilka wieszaków ubrań, które mogą przydać się w różnych scenach, umawia się przymiarki, po czym razem z aktorkami przegląda się scenariusz. Każda z nich ma konkretne potrzeby, konkretne uczucia. Nie przypomina to wycinania papierowej laleczki. 

(Fot. Materiały prasowe HBO)

W tym szaleństwie jest metoda. Przykładem może być słynny naszyjnik Carrie. Oprócz tego, że stał się znakiem rozpoznawczym bohaterki, mały wisiorek opowiadał o jej miejscu w Nowym Jorku. – Miasto było ważne, ale nigdy nie tworzyłam jednoznacznego połączenia pomiędzy miejscem akcji a garderobą bohaterek – mówi Field.

(Fot.Darren Star Productions/Kobal/REX/Shutterstock)

Ulubione stylizacje

Jej ulubione stylizacje Carrie? T-shirt z napisem „J’adore Dior” połączony z długą spódnicą z tafty oraz teatralna suknia Versace, którą Carrie miała na sobie w ostatnim odcinku serialu. – Serial stał się bardzo popularny i wielu projektantów chciało, by ich prace się w nim pojawiły – mówi Field.

(Fot. Materiały prasowe HBO)

Przyszłość Patricii

Przed pracą na planie „Seksu w wielkim mieście” Field prowadziła butik. Sklep zamknęła w roku 2016, by otworzyć Patricia Field ArtFashion na Lower East Side, concept store pełen wyjątkowych ubrań i dodatków. Field nadal pracuje też nad kostiumami. – Uwielbiam moją pracę. Nie potrafię usiedzieć w miejscu – mówi.

Max Berlinger
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Patricia Field: Kostiumografka „Seksu w wielkim mieście”
Proszę czekać..
Zamknij