Znaleziono 0 artykułów
25.09.2021

Uroda: trendy z lat 90., które powróciły

25.09.2021
Fot. Getty Images

Od Victorii Beckham po Aaliyah – ikony stylu lat 90. wciąż inspirują. Przyglądamy się 10 trendom w urodzie, które powróciły w ostatnich kilku latach. Są wśród nich cienie do powiek w zimnych odcieniach, konturówka do ust, cienkie brwi, francuski manicure.

Victoria Beckham, Aaliyah, księżna Diana czy Britney Spears – ikony stylu lat 90. wciąż nas inspirują. Mija 30 lat od epoki, która dała nam „Przyjaciół” i Spice Girls – ach, co to była za dekada! – a trendy beauty lansowane przez ówczesne celebrytki powracają. Dziś naśladują je gwiazdy młodego pokolenia, my też. „Vogue” przygląda się 10 najpopularniejszych trendom związanym z urodą.

1. Konturówka do ust

Fot. Getty Images

Ciemnej – często brązowej – konturówki do ust w latach 90. używały między innymi Naomi Campbell i Pamela Anderson. Stanowiła kontrast dla niepomalowanych ust, często muśniętych tylko błyszczykiem, co dawało optyczny efekt wielowymiarowości. Ostatnio taki sposób wypróbowały Kim Kardashian, Megan Thee Stallion i Lizzo.

2. Cień do powiek w zimnych odcieniach

Fot. Getty Images

Jeśli chcecie wpisać się w znowu modny trend makijażu w zimnych odcieniach, warto przyjrzeć się Christinie Aguilerze i Jennifer Lopez, które w latach 90. Malowały powieki migoczącymi, pastelowymi cieniami aż po same brwi. Teraz to look wszechobecny na TikToku, a według firm sprzedających produkty do makijażu zainteresowanie zimnoniebieskimi cieniami zdecydowanie wzrosło.

3. Krótki bob

Fot. Getty Images

Bob to jedna z najpopularniejszych fryzur ostatniego roku i trend, dla którego wiele kobiet poświęciło zapuszczane przez lata długie włosy. Takie cięcie może mieć dziesiątki wersji, ale to z lat 90. przypomina boba Cameron Diaz z czasów „Sposobu na blondynkę” – sięga brody, jest chłopięce, łatwe w układaniu.

4. Włosy – czułki 

Fot. @bellahadid/Instagram

Na powrót trendów z lat 90. duży wpływ ma Bella Hadid, która przywróciła modę na „czułki” z włosów – dwa pasma, czasem splecione w warkoczyki, okalające twarz. Hadid resztę włosów spina z tyłu głowy, trzyma się zasady: „Im więcej żelu do układania fryzury, tym lepiej”.

5. Cienkie brwi

Fot. Getty Images

Cienkie brwi (czasem wyregulowane w ten sposób przypadkowo) widzimy na twarzach przedstawicieli pokolenia Z. Te z nas, które urodziły się w latach 90. lub wcześniej, spędziły sporo czasu, czekając, aż odrosną im przesadnie wyskubane kreseczki. Jednak młodsze pokolenia po raz pierwszy sprawdzają styl wczesnej Drew Barrymore, Gwen Stefani czy Tyry Banks.

6. Niebieski eyeliner 

Fot. Getty Images

Od księżnej Diany po Britney i Reese Witherspoon – oraz oczywiście każdą uczennicę – jaskrawoniebieski eyeliner był w latach 90. niezbędnym elementem wyposażenia kosmetyczki. Teraz używamy go w ciemniejszych odcieniach, na przykład granatowym: Nicola Coughlan na rozdanie nagród BAFTA TV wybrała kobaltowy, a Iris Law postawiła na metaliczny kolor, który zaprezentowała w swoim makijażu na imprezie Fashion East X Browns podczas London Fashion Week. 

7. Francuski manicure

Fot. @dualipa/Instagram

Status francuskiego manicure’u często się zmieniał – od dni chwały w latach 90., kiedy wybierała go każda kobieta, po moment, kiedy jego popularność wyraźnie osłabła. Dziś znów ma swoje pięć minut. W przeciwieństwie do stylu popularnego w latach 90., gdy końcówki paznokci pozostawały masywne, dziś stawiamy na delikatniejszą wersję. Nieważne, czy wybierzesz sposób minimalistyczny, czy pobawisz się kolorami, jest to trend, który warto teraz wypróbować.

8. Zdecydowany kolor włosów

Fot. Getty Images

Włosy nie muszą mieć ultranaturalnego koloru. Zdecydowane, wyraźne odcienie są dziś mile widziane, a trend polegający na łączeniu kontrastujących ze sobą barw wybierają między innymi Dua Lipa i Bella Hadid. Jednocześnie całe pokolenie fanów Billie Eilish eksperymentuje z kolorem włosów, czerpiąc inspirację z jej wściekle zielonych odrostów (niech spoczywają w pokoju).

9. Błyszczyk do ust 

Fot. Getty Images

Pamiętacie Juicy Tubes Lancôme? Każda z nas miała kiedyś jeden z tych pachnących, błyszczących kosmetyków, nadających ustom objętość. Zostały wycofane z produkcji, jednak powróciły w roku 2020, ku uciesze milenialsów znających je sprzed lat. To łatwy sposób, by rozświetlić swój wygląd.

10. Włosy proste jak drut

Fot. Getty Images

W latach 90. wiele z nas prostownicy używało codziennie, w modzie były idealnie proste włosy. Teraz obserwujemy powrót takich pasm – wystarczy spojrzeć na zdjęcia Lily Moss w czerwcowym wydaniu brytyjskiego „Vogue’a” – dodatkowe punkty za powrót do lat 90. otrzymasz, spinając je klamrą.

Hannah Coates
  1. Uroda
  2. Trendy
  3. Uroda: trendy z lat 90., które powróciły
Proszę czekać..
Zamknij