
Dobra wiadomość dla fanów Harry’ego Pottera. HBO Max potwierdziło produkcję serialu na podstawie kultowej serii książek J.K. Rowling.
To już oficjalne. HBO Max zleciło pracę nad serialem o Harrym Potterze. Scenariusz ma wiernie oddawać fabułę bestsellerowych powieści J.K. Rowling, pomijając wątki, rozwinięte w spin-offach, czyli serii „Fantastyczne zwierzęta”.
Każdy sezon opowie historię jednej z siedmiu książek. Emisja serialu ma być rozciągnięta na kilka lat. J.K. Rowling ma być zaangażowana w produkcję, jednak najpewniej jako producentka – rola scenarzystów i reżyserki albo reżysera przypadnie komuś innemu.
Warner Bros. od dawna pracuje nad serialem o przygodach Pottera. Pierwsze plotki o tym projekcie pojawiły się w styczniu 2021 roku. Amerykański gigant medialny zaangażowany był wcześniej w ekranizacje wszystkich części powieści J.K. Rowling, począwszy od filmu „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” w 2001 roku do „Harry'ego Pottera i Insygniów Śmierci: Części II” z 2011 roku.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.