Znaleziono 0 artykułów
15.05.2018
Artykuł z numeru 4 Artykuł z numeru 4

Warszawskie opowieści

15.05.2018
Elementy damskiego stroju – przodzik i spódnica, przełom XIX/XX wieku (Fot. A. Czechowski, M. Kalina, M. Matyjaszewski, Muzeum Warszawy)

Muzeum Warszawy 9 czerwca otworzy drzwi nowo powstałego Gabinetu Ubiorów. To będzie piękna podróż w dzieje polskiej mody od XVI wieku.

Pudełko na melonik firmy Bruno - eksponat z lat 30. XX wieku (Fot. A. Czechowski, M. Kalina, M. Matyjaszewski , Muzeum Warszawy

Najciekawsze historie o ludziach opowiadają należące do nich przedmioty. Może to być pamiątkowe zdjęcie albo obraz, ale też pudełko na kapelusze czy wieczorowa suknia. Dzieła sztuki i rzeczy codzienne. Dzięki nim dowiadujemy się sporo o właścicielach – ich gustach, zamożności, fantazji, aspiracjach. W Muzeum Warszawy zgromadzono ponad 7 tysięcy przedmiotów, które wyeksponowano w 21 gabinetach. Są wśród nich: Gabinet Opakowań Firm Warszawskich, Zegarów czy Fotografii. Otwarcie Gabinetu Ubiorów zakończy ponad czteroletni proces modernizacji placówki. A wystawa Rzeczy warszawskie pokaże, jak w minionych wiekach żyli i ubierali się mieszkańcy stolicy.

W czerwcowym wydaniu "Vogue Polska" nie podpisaliśmy pana Michała Matyjaszewskiego jako współautora zdjęć, za co przepraszamy.

Damski kapelusz firmy Bruno - eksponat z lat 30. XX wieku (Fot. A. Czechowski, M. Kalina, M. Matyjaszewski, Muzeum Warszawy)

 

Ewelina Dziewiela
Proszę czekać..
Zamknij