Znaleziono 0 artykułów
21.12.2021

Wszystko, co trzeba wiedzieć o drugim sezonie „Euforii”

21.12.2021
Hunter Schafer (Jules) i Zendaya (Rue) w serialu "Euforia" (Fot. materiały prasowe HBO)

Trwają prace nad kolejną odsłoną serialu. Dalsze losy Rue, Jules i reszty poznamy już 9 stycznia 2022 roku.

Gdy w czerwcu 2019 roku „Euforia” trafiła na platformę HBO, szybko zdobyła uznanie krytyków i widzów. Odarty ze złudzeń obraz życia nastolatków zmagających się z uzależnieniami, lękiem klimatycznym, niepokojami społecznymi i potęgą mediów społecznościowych stał się kulturowym fenomenem, a odtwórcy głównych ról, w tym Hunter Schafer, Barbie Ferreira i Jacob Elordi niemal z dnia na dzień zdobyli status gwiazd. Wczoraj rozpoczęły się zdjęcia do drugiego sezonu serialu, o czym twórcy poinformowali na mediach społecznościowych serii. Co czeka nas w kolejnej odsłonie przygód Rue i jej przyjaciół?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

here we go !!!!!!!!!!!!!!!

Post udostępniony przez euphoria (@euphoria)

Kiedy będziemy mogli oglądać drugi sezon serialu? 

Zaledwie miesiąc po premierze pierwszego sezonu serii, HBO zapowiedziało jego kontynuację. Choć na razie nie wiadomo, kiedy będziemy mogli oglądać dalsze losy Rue i jej przyjaciół, to „Euforia” pojawiła się w wideo promującym ramówkę HBO na 2020 rok, więc drugi sezon najpewniej trafi na platformę pod koniec tego roku. – Nie mogę się już doczekać powrotu na plan. Bardzo mi brakuje całej ekipy i z niecierpliwością czekam, aż zaczniemy kręcić drugi sezon – powiedziała w styczniu Zendaya podczas gali Critics’ Choice Awards 2020.

Kogo zobaczymy na ekranie?

Zendaya (Rue) w serialu "Euforia" (Fot. materiały prasowe HBO)

W drugim sezonie serii na ekrany najpewniej powróci cała oryginalna obsada. Wiadomo już, że w kolejnej odsłonie serii zobaczymy Zendayę, która ponownie wcieli się w postać Rue. Zagrają również Hunter Shafer w roli transseksualnej Jules, Storm Reid jako Gia, młodsza siostra Rue, oraz Jacob Elordi jako Nate. Fani liczą również, że w drugim sezonie poznamy bliżej historie Feza (Angus Cloud), Lexi (Maude Apatow) i Ethana (Austin Abrams). W styczniu do sieci wyciekła lista potencjalnych bohaterów drugiej serii. Choć HBO nie potwierdziło doniesień, w kolejnej odsłonie „Euforii” mieliby pojawić się, m.in. Darian, 17-letni outsider, Ami, młoda striptizerka uzależniona od narkotyków i Serena, charyzmatyczna 50-latka. 

Co czeka Rue, Jules i resztę bohaterów?

Hunter Schafer (Jules) w serialu "Euforia" (Fot. materiały prasowe HBO)

Serial od pierwszego odcinka wzbudzał wielkie kontrowersje, nie tylko ze względu na poruszane tematy, ale również odważne sceny seksu i nagości (twórcy pobili rekord w ilości pokazanych na wizji penisów) oraz przemoc i używki. Fabuła „Euforii” oparta jest na osobistych doświadczeniach twórcy, Sama Levinsona, z walką z uzależnieniem. Scenariusz był również wzorowany na izraelskiej produkcji o tym samym tytule. Zendaya, zapytana, czego możemy się spodziewać po kolejnej odsłonie serii powiedziała: – Wielu rzeczy. Nawet nie wiem, od czego zacząć! Z kolei Strom Reid dodała: – Jestem pewna, że fani znajdą odpowiedzi na większość swoich pytań w pierwszych odcinkach drugiego sezonu. Zakończenie pierwszego sezonu było pełne dramatyzmu – Rue, opuszczona przez ukochaną Jules, znów sięgnęła po narkotyki. 

Zwiastun

 

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij