Znaleziono 0 artykułów
19.11.2020

Wszystko, co wiemy o drugim sezonie „Emily w Paryżu”

19.11.2020
Fot. materiały prasowe

Już 22 grudnia powrócimy nad Sekwanę wraz z promienną Emily, która rozkochała w sobie niejednego mieszkańca Paryża i miliony widzów na całym świecie. Do sieci trafił nowy zwiastun serii. 

Fabuła pierwszego sezonu

W pierwszym sezonie Emily, Amerykanka z uśmiechem na twarzy, wstąpiła w szeregi kostycznego świata francuskich marketingowców. Pochodząca z Chicago ambitna Emily (Lily Collins) porzucając dawne życie, wyrusza w podróż po marzenia. Nie znając savoir-vivre’u branży, początkowo naraża się wyniosłym pracownikom i szefostwu, a sprawę jedynie zaognia jej mierny francuski, a właściwie jego brak (co za faux pas!). Ostatecznie udaje jej się zyskać sympatię, zostaje muzą znanego projektanta, nawiązuje liczne przyjaźnie i jak na miasto miłości przystało, także romanse.

 

Finał pierwszego sezonu

Historia Emily została zawieszona w momencie, gdy Gabriel (Lucas Bravo) odwołuje wyjazd do Normandii. Romans nabiera rumieńców, ale na horyzoncie znów pojawia się Camille (Camille Razat). Czy burzliwa relacja przetrwa? Czy główna bohaterka pamięta jeszcze o żywiącym do niej uczucia Mathieu (William Abadine)?

Fot. Fot. materiały prasowe Netflix

Fabuła drugiego sezonu

Mindy (Ashley Park) i Emily najprawdopodobniej na nieco dłużej pozostaną współlokatorkami, a Amerykanka „stanie się integralną częścią miasta, jego prawdziwą mieszkanką”, jak zapowiada scenarzysta serialu, Darren Star. Dotychczas bujająca w obłokach, „będzie bardziej twardo stąpać po ziemi”. Widzom zostaną przybliżone także postaci drugoplanowe. „Szczególnie Sylvie, szefowa Emily. Powoli odkrywamy, co chowa się za wyniosłą fasadą”.

Fot. materiały prasowe

Miejsce akcji

Pierwszy sezon był widokówką monumentalnego Paryża – turystycznego, biznesowego i tego znanego jedynie mieszkańcom. Chociaż ze spekulacji możemy wnioskować, że bohaterkę znów zastaniemy w jej chambre de bonne, twórcy nie wykluczali i dalszych podróży. Najnowszy zwiastun potwierdza te przypuszczenia. W drugim sezonie zawitamy, m.in. do słonecznego Saint Tropez. 

Fot. materiały prasowe Netflix

Twórcy

Rewolucji nie będzie. Zespół powinien pozostać w niezmienionym składzie. Autorem scenariusza ponownie będzie Darren Star, twórca „Seksu w wielkim mieście”, a Patricia Field odpowiadająca za kostiumy w „Diabeł ubiera się u Prady” oraz legendarnych przyjaciółek z Nowego Jorku, znów zostanie stylistką obsady „Emily w Paryżu”.

Obsada

Już teraz możemy być pewni, że na ekranach ujrzymy Lily Collins w tytułowej roli, Philippine Leroy-Beaulieu (Sylvie), Lucasa Bravo (Gabriel), Ashley Park (Mindy) oraz Camille Razat (Camille). Do obsady drugiej części serialu dołączy również trzech nowych aktorów, w tym Lucien Laviscount („Katy Keene”), nowy obiekt westchnień Amerykanki. 

Fot. materiały prasowe Netflix

Znaki rozpoznawcze

„Emily w Paryżu” stanowiła doskonałe antidotum na trudne czasy. Pozytywny serial pozwalał na kilkugodzinną ucieczkę. Jeśli tylko fabuła będzie utrzymana w wyznaczonych ramach, nowy sezon stanie się znakomitą propozycją dla fanów „Seksu w wielkim mieście” oraz „Diabeł ubiera się u Prady”. Emily zamiast Carrie oraz miasto świateł zastępujące Nowy Jork, a także Emily jako kolorowa Andrea Sachs i Sylvia, czyli francuska Miranda.

Data premiery

W najnowszym teaserze serialu poznaliśmy w końcu datę premiery drugiego sezonu. Nad Sekwanę (i nie tylko!) powrócimy już 22 grudnia. 

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij