Znaleziono 0 artykułów
28.07.2022

„Tàr”: Nowy film z Cate Blanchett

28.07.2022
(Fot. materiały prasowe)

Reżyser Todd Field powraca z nowym filmem, który zadebiutuje na Festiwalu w Wenecji. W produkcji pod tytułem „Tàr” w roli Lyndy Tàr, genialnej kompozytorki i pierwszej dyrygentki berlińskiej filharmonii, zobaczymy Cate Blanchett.

Fabuła

Choć „Tàr” już niebawem zadebiutuje na wielkim ekranie, nadal niewiele wiadomo o samej fabule. Film opowie historię Lyndy Tàr, genialnej kompozytorki, która niespodziewanie otrzymuje stanowisko pierwszej dyrygentki berlińskiej filharmonii. Jak mówi Todd Field, reżyser i autor scenariusza, to „przede wszystkim opowieść o pasji, która potrafi pochłonąć bez reszty”.

(Fot. materiały prasowe)

Obsada

W rolę kompozytorki wcieli się Cate Blanchett. Na ekranie towarzyszyć będą jej Nina Hoss, Noémie Merlant, Mark Strong, Julian Glover, Allan Corduner, Sophie Kauer i Sylvia Flote.

Twórcy

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Todd Field, który wrócił za kamerę po kilku latach przerwy. To kolejny tytuł w filmowym dorobku twórcy, który ma szansę podbić światowe festiwale, jak jego najbardziej znany film „Małe dzieci”. Za oprawę dźwiękową, która odgrywa szczególną rolę w „Tàr” odpowiada islandzka kompozytorka Hildur Guðnadóttir, autorka muzyki do „Czarnobyla” i „Jokera”.

Premiera

Światowa premiera filmu odbędzie się podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji, a do szerokiej dystrybucji trafi na początku 2023 roku.

 

Zwiastun

Do sieci trafiły pierwsze zdjęcia i teaser filmu. Możemy na nich zobaczyć Blanchett jako Tàr podczas próby, skupioną na pracy. Aktorka ma sobie prostą koszulę i spodnie i delikatny makijaż w stylu make-up no make-up.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij