Znaleziono 0 artykułów
09.04.2024
Artykuł partnerski

„W drodze do każdego kraju świata”. Wystawa fotografii podróżniczej w Hotelu Warszawa

09.04.2024
Piotr Bratosiewicz, Arabia Saudyjska, 2022.

Te zdjęcia sprawią, że zapragniesz wyruszyć w podróż. Ponad 50 fotografii z różnych krajów autorstwa Piotra Bratosiewicza będzie można oglądać na wystawie w Hotelu Warszawa.

Arabia Saudyjska, Etiopia, Finlandia, Japonia – to tylko niektóre z państw, fotografowanych przez Piotra Bratosiewicza. Ich piękno, estetykę, niepowtarzalną atmosferę, ale i mieszkańców uwiecznił na fotografiach, które od 12 do 14 kwietnia można oglądać na wystawie „W drodze do każdego kraju świata” we wnętrzach Hotelu Warszawa.

Piotr Bratosiewicz, Indie, 2020.

Fotografia jako zapis wspomnień z podróży

Piotr Bratosiewicz, podróżnik i fotograf, autor projektu Collecting Stamps, za cel obrał sobie odwiedzenie wszystkich państw świata. Ale istotą podróży nie jest dla niego odhaczanie kolejnych punktów na liście. Każda z wypraw to  wyjątkowe doświadczenie, które fotograf skrupulatnie dokumentuje na swoich zdjęciach. W Warszawie można oglądać kadry z ponad 30 krajów.

Z podróży przywozimy rękodzieło, lokalne przysmaki, ale przede wszystkim wspomnienia. Piotr Bratosiewicz w wieku zaledwie 33 lat zdążył odwiedzić już ponad 130 krajów, a to, co pamięta z tych podróży, zostało zapisane w fotograficznych ujęciach. Przebył setki tysięcy kilometrów w Ameryce Południowej, Ameryce Północnej, Afryce, Azji, Europie i Australii. Fotografia – jeden ze stałych elementów każdego z jego wyjazdów – często determinuje przebieg i plan trasy. Szukanie miejsc i ludzi do sfotografowania, zarówno tych znanych i oczywistych, jak i tych zupełnie nieodkrytych, to jego pasja.

Piotr Bratosiewicz, Finlandia, 2019.

Różne krańce świata na ponad 50 zdjęciach

Bezkresne pustynie Arabii Saudyjskiej, piękno mieszkańców Etiopii, oszałamiająca natura Indonezji i jedyna w swoim rodzaju atmosfera Japonii – to wszystko pokazują fotografie autorstwa Piotra Bratosiewicza. A zebrane na wystawie stają się jedyną w swoim rodzaju opowieścią o odwiedzanych przez niego państwach oraz o ich mieszkańcach.

Wystawa „W drodze do każdego kraju świata”, czyli ponad 50 fotografii z ponad 30 różnych krajów, została zaplanowana jako okazja do odkrycia obrazów z różnych zakątków świata. Została podzielona na dwie części – „ART” i „TRAVEL”. W pierwszej z nich znajdziemy serię 20 prac, kadrów abstrakcyjnych, czasem nawet surrealistycznych. Fotografie z tej części są minimalistyczne, skomponowane z zachowaniem symetrii. Sekcja „TRAVEL” to zdjęcia o charakterze reporterskim. Każde z nich opowiada o innym państwie, kryje w sobie unikatową historię. Różnią się nastrojem, kolorystyką, światłem i emocjami, które wywołują.

Piotr Bratosiewicz, Indonezja, 2022.

Wstęp na wystawę fotografii podróżniczej Piotra Bratosiewicza „W drodze do każdego kraju świata” jest wolny. Zobaczyć ją można od 12 do 14 kwietnia 2024, od 11 do 19 w Hotelu Warszawa; wejście od ul. Świętokrzyskiej.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij