Znaleziono 0 artykułów
20.12.2021
Artykuł partnerski

Nawilżanie cery ze skutkiem natychmiastowym

20.12.2021
Fot. Materiały prasowe

Nie ma dwóch identycznych cer, ale dla wszystkich podstawą pielęgnacji jest nawilżanie. Strefy, które najbardziej go potrzebują, zwykle obejmujemy specjalnym nadzorem. To okolice oczu i ust – właśnie tu walka z przesuszeniem i jego skutkami z czasem wymaga ingerencji lekarza medycyny estetycznej. Najlepszą bronią specjalisty jest kwas hialuronowy, jak w zabiegu Saypha Rich, którego skuteczność potwierdzają badania i opinie pacjentek.

Jego Wysokość Kwas Hialuronowy

Kwas hialuronowy to niekwestionowany król wśród składników nawilżających, a pozycję tę zawdzięcza kilku czynnikom. Po pierwsze ten naturalny nawilżacz jest ważną częścią naszego ciała. Obecny w większości tkanek i organów, z sercem włącznie, jest podstawą dobrego zdrowia i przy okazji młodego wyglądu. Jest jedną z najbardziej higroskopijnych cząsteczek występujących w naturze. Oznacza to, że skutecznie magazynuje wodę. Wyobraź sobie małą cząsteczkę kwasu hialuronowego, która potrafi zatrzymać nawet 250 cząsteczek wody. To tysiąc razy więcej niż masa jednej cząsteczki HA (kwasu hialuronowego – od angielskiej nazwy hyaluronic acid).

Gdzie jest najwięcej kwasu? Otóż skumulowany HA znajduje się w skórze. Odgrywa główną rolę w nawilżaniu, a ponad połowa wszystkich zasobów krążących w naszym ciele (dokładnie 56 proc.) jest zlokalizowana na jego powierzchni. Jednocześnie skóra produkuje ten cenny składnik. Każdego dnia wytwarzamy i częściowo zużywamy swoje zapasy HA. Gdyby dokładniej przyjrzeć się warstwom skóry, można wysnuć wniosek, że włókna kolagenu i elastyny unoszą się na miękkiej poduszce z kwasu hialuronowego, a naskórek ma dzięki niemu idealną miękkość i jędrność. Tylko dlaczego z czasem zaczyna brakować nam tego cennego składnika?

Kiedy kończą się zapasy kwasu hialuronowego

Zawartość kwasu hialuronowego w skórze nie jest stała. A szkoda. Co go niszczy? M.in. wszędobylskie wolne rodniki oraz naturalne procesy starzenia. Problem w tym, że zmiany rozpoczynają się nawet w okolicy 25. roku życia, a już w 50. roku życia mamy tylko połowę zapasów HA w skórze. Skutki można poczuć i zobaczyć bardzo szybko. Naskórek zmienia swoją strukturę, pojawia się problem przesuszenia, drobnych zmarszczek i utraty objętości, a jeszcze głębiej dochodzi do pogorszenia elastyczności. Tam, gdzie skóra jest najdelikatniejsza, najszybciej pojawią się zmiany, a więc wokół oczu i ust. I tu lista jest długa: kurze łapki, drobne bruzdki, wrażenie, że naskórek jest cienki jak bibułka i tzw. zmarszczki palacza. Z tym mierzymy się na co dzień. Owszem, pomaga codzienna pielęgnacja na bazie kwasu hialuronowego, można jednak zrobić coś więcej. Zabieg Saypha Rich od Croma Pharma jest kombinacją kwasu hialuronowego z nawilżającym i wiążącym wodę glicerolem. Wprowadzenie tego duetu do naskórka daje niezwykłe rezultaty.

Zabieg Saypha Rich a fakty

Kwas hialuronowy ma świetne właściwości wiązania wody – to fakt, ale dopiero połączony z glicerolem daje skórze najwyższy możliwy poziom nawilżenia. By odpowiednio wyposażyć naskórek w tę kombinację substancji, lekarz stosuje metodę mezoterapii igłowej. Takie rozwiązanie ma sens, bo igła trafia w samo źródło problemów, a oba wspierające się składniki dają wtedy natychmiastowy i trwały efekt. Wśród wskazań do zabiegu Saypha Rich lekarze podają uzupełnienie braków w zapasach kwasu hialuronowego w skórze, w tym wokół oczu i ust. To nie wszystko. Mezoterapia będzie dobrym pomysłem, by poprawić nawilżenie, zwiększyć napięcie i uelastycznić skórę. Poza tym zabieg pozwala wypełnić drobne zmarszczki, kurze łapki, zmarszczki śmiechowe oraz zlikwidować drobną siateczkę bruzdek wokół ust. Rezultaty można ocenić badaniami, a według testów Croma Pharma już po trzech zabiegach preparatem Saypha Rich można mówić o stuprocentowej poprawie. Wśród najważniejszych i najbardziej oczekiwanych przez nas wyników potwierdzone zostały: spłycenie kurzych łapek i zmarszczek palacza, widoczne i odczuwalne ujędrnienie oraz większa zawartość wilgoci w skórze.

Ilona Rechnio
Proszę czekać..
Zamknij