Znaleziono 0 artykułów
16.03.2023

Złap oddech

16.03.2023
Oczyszczacz powietrza marki Hisense (Fot. Materiały prasowe)

Polskie miejscowości wciąż zajmują wysokie miejsca na liście europejskich miast z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. Aby ograniczyć negatywne skutki tego zjawiska na zdrowie, warto zastosować w domu oczyszczacz, taki jak marki Hisense.

Stopień emisji zanieczyszczeń sprawia, że w wielu polskich miastach stężenie poszczególnych substancji w powietrzu regularnie przekracza ustanowione normy. Jak wynika z raportu opublikowanego w 2022 roku przez Polski Alarm Smogowy, do najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce należą: Nowa Ruda, Sucha Beskidzka, Pszczyna, Wodzisław Śląski, Zgierz oraz Nowy Targ, a także metropolie – Kraków, Wrocław i Katowice.

Sytuacja jest poważna. Jak wynika z analiz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), zanieczyszczenie powietrza przyczynia się każdego roku do śmierci nawet 7 mln osób na całym świecie. Wpływ szkodliwych substancji na zdrowie człowieka to problem globalny. Powoduje choroby układu oddechowego i krążenia, a także przyczynia się do obniżenia odporności organizmu. Zanieczyszczenie powietrza niesie za sobą również konsekwencje dla środowiska naturalnego w postaci zmian klimatycznych. Jest przyczyną groźnych dla całego ekosystemu zjawisk, takich jak smog, kwaśne deszcze czy efekt cieplarniany.

Oczyszczacz powietrza marki Hisense (Fot. Materiały prasowe)

Jakość powietrza, którym oddychamy w domu, jest również niezwykle istotna dla naszego zdrowia. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym oczyszczacz powietrza jest jednym z najskuteczniejszych i najszybszych sposobów, by ją poprawić. Jak działa? Zasysa z otoczenia powietrze, które przechodzi przez specjalne filtry, i uwalnia oczyszczone. Urządzenie AP580H marki Hisense, dzięki cylindrycznemu wielowarstwowemu filtrowi HEPA z aktywnym węglem i warstwą grafenu, usuwa kurz, bakterie, formaldehyd, alegreny pyłków, PM2,5 i inne szkodliwe substancje znajdujące się w powietrzu oraz nieprzyjemne zapachy. Powietrze w pomieszczeniu o powierzchni 75 mkw. oczyszcza w 20 minut.

Julia Lubecka
Proszę czekać..
Zamknij