Znaleziono 0 artykułów
12.03.2018

Zapach na drugim planie

12.03.2018
Fot. materiały prasowe Byredo

To muzyka tła – jest subtelny, nie przeszkadza, nie budzi emocji. Po prostu jest. Nowy zapach Byredo Elevator Music został stworzony dokładnie z taką myślą.

Obaj panowie definiują słowo „cool”. Projektant Virgil Abloh, z wykształcenia architekt, który popularność zdobył jako dyrektor kreatywny Kanyego Westa, jest założycielem streetwearowej marki Off-White. Pochodzący ze Szwecji Ben Gorham - dawniej zawodowy koszykarz - od 2006 roku tworzy markę kultowych zapachów Byredo. Pierwszy zmienił sposób, w jaki patrzymy na modę, luksus wybiegów wyprowadził na ulice. Drugi – sprawił, że perfumy stały się dla nas nie tylko kosmetykiem, ale przede wszystkim częścią stylu życia.

Prywatnie przyjaciele, Virgil i Ben właśnie połączyli siły zawodowo: Gorham zaprojektował kapsułową kolekcję akcesoriów, T-shirtów i dżinsów dla Off-White (ich premiera odbyła się podczas tygodnia mody w Paryżu), a Abloh – stworzył swój autorski zapach Elevator Music dla Byredo. – Perfumy inspirowały mnie od kiedy byłem nastolatkiem – mówi Abloh w wywiadzie dla brytyjskiej edycji "Vogue’a". – To pierwszy raz, kiedy projektuję coś niewidzialnego – dodaje.

Fot. materiały prasowe Byredo

W kultowej minimalistycznej butelce Byredo, Abloh zamknął subtelne nuty fiołka, przełamane bambusem, ambrą, amirysem i piżmem. Kompozycja ma przypominać muzykę grającą w eleganckiej windzie – jest słyszalna, ale nie narzuca się otoczeniu. Nie dominuje, nie zawłaszcza przestrzeni. – To zapach, który wtapia się w tło, nie wysuwa się na pierwszy plan – opowiada Ben Gorham.

Elevator Music pojawi się również w postaci mgiełki do włosów i kremu do rąk.

Premiera 17 maja 2018.

Podobne artykułyByredo pod nowym dachemEwelina Dziewiela

Ewelina Dziewiela
Proszę czekać..
Zamknij