Znaleziono 0 artykułów
13.03.2021

Znamy obsadę remake’u „Utalentowanego pana Ripleya”

13.03.2021
Fot. East News

Andrew Scott, czyli Hot Priest z serialu „Fleabag”, wcieli się w rolę socjopatycznego Toma Ripleya, Johnny Flynn zagra Dickiego Greenleafa, a partnerować będzie im Dakota Fanning jako Marge Sherwood. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Film Anthony’ego Minghelli z 1999 roku „Utalentowany pan Ripley” to jedna z najbardziej stylowych produkcji lat 90. Teraz powraca, tym razem w serialowej odsłonie.

Matt Damon / Andrew Scott / Fot. East News/Getty Images

Adaptacja powieści Patricii Highsmith o tym samym tytule opowiada historię Toma Ripleya, młodego chłopaka z Nowego Jorku, który ucieka się do przekrętów, by związać koniec z końcem. Jego życie odmienia propozycja magnata przemysłowego, który zleca mu sprowadzenie z Włoch swojego syna, Dickiego. Ripley zaprzyjaźnia się z wiodącym rozrzutne życie chłopakiem i jego dziewczyną Marge. W głowie Toma szybko pojawia się myśl, żeby za wszelką cenę zająć miejsce Dickiego.

Jude Law / Johnny Flynn / Fot. East News/Getty Images

Od momentu ogłoszenia planów produkcji, wiadomo było, że w miejsce Matta Damona w roli głównej obsadzono Andrew Scotta, znanego, m.in. z takich produkcji jak „Sherlock” czy „Fleabag” (gdzie wcielił się w obiekt westchnień nas wszystkich jako Hot Priest). Teraz wiadomo już, że w postać Dickiego Greenleafa, granego wcześniej przez Jude’a Lawa, wcieli się Johnny Flynn, czyli pan Knightley z nowej „Emmy”. Z kolei miejsce Gwyneth Paltrow zajmie Dakota Fanning.

Gwyneth Paltrow / Dakota Fanning / Fot. East News/Getty Images

Za scenariusz i reżyserię ośmioodcinkowej miniserii odpowiada Steven Zaillian („Lista Schindlera”, „Dziewczyna z tatuażem”, „Irlandczyk). Prace nad produkcją mają rozpocząć się lada moment. Data premiery serialu, roboczo nazywanego „Ripley”, nie jest jeszcze znana. 

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij