Znaleziono 0 artykułów
15.12.2020

A$AP Rocky i Amina Muaddi: Idealne buty na imprezę

Steff Yotka

Gdyby organizowano igrzyska olimpijskie mody, A$AP Rocky i Amina Muaddi walczyliby o złoty medal za styl. Ale zamiast ze sobą rywalizować, współpracują nad nową kolekcją butów AWGE x Amina Mauddi.

To pierwsza współpraca marki Muaddi, choć zaprojektowała też akcesoria do kolekcji Fenty Rihanny. – Dla mnie ważne było, to żeby pierwsza współpraca, którą tworzę, była bliska mojemu sercu. Chciałam to zrobić z kimś, kto podziela moje wartości i spojrzenie na kreatywność. Rocky nie uznaje kompromisów w pracy, w tym co robi, jest takim samym perfekcjonistą jak ja – mówi projektantka.

(Fot. Amina Muaddi)

Rocky jest jednym z najmodniejszych muzyków. Zasiada w pierwszym rzędzie podczas pokazów JW Andersona albo Rafa Simonsa. Jego zdanie na temat kolekcji jest tak samo pożądane jak recenzje krytyków. Agencja kreatywna AWGE, którą założył, otworzyła świat mody dla młodego pokolenia fanów. – AWGE jest twórczą platformą dla ludzi takich jak ja.

Rocky i Muaddi są przyjaciółmi od lat. Choć od czasu ich spotkania cały czas rodziły się nowe pomysły, to dziwny rok 2020 pomógł w ich realizacji. – Wszystko dzieje się wtedy, kiedy jest to konieczne – mówi Amina.

(Fot. Pierre-Ange Carlotti)

Cztery modele butów, które są wynikiem współpracy, łączą ich gusty. – Mamy bardzo podobną estetykę – kontynuuje Muaddi. Projektowanie damskich butów, jak mówi Rocky, przyszło mu naturalnie. – Wiem, co lubię, a czego nie lubię w modzie, i kocham to, co ona robi z butami – zaczyna Rocky. – Praca z Aminą była bezproblemowa.

Chodziło o włączenie jego estetyki do kolekcji. Duża część inspiracji pochodziła z jego osobistej biżuterii. Jeszcze przed naszą współpracą powiedziałabym mu: „Och, uwielbiam to. To może super wyglądać na bucie” – mówi Muaddi.

(Fot. Pierre-Ange Carlotti)

Kolekcja opiera się na jej popisowym obcasie i wykorzystuje podpisy i ikonografię AWGE i Rocky’ego. Powracający motyw motyla to hołd dla A$AP Yams, który „miał na twarzy gigantyczne znamię, które przypominało motyla”, wyjaśnia Rocky.

Łańcuszek ze zwisającą zawieszką AWGE jest częścią oficjalnej linii biżuteryjnej Rocky’ego. Moodboardy odsłaniają dziesiątki zdjęć jego biżuterii, strojów, dawnych akcesoriów. Łańcuch na butach jest seksowny i zadziorny. – Buty The Gladiator można założyć do mini. Buty z motylkiem do wszystkiego – od dżinsów po suknię – mówi Amina. I jest jeszcze jeden model – z tęczowymi ćwiekami, które pną się aż do uda. Trzeba odważnej fanki mody, by im sprostać, choćby aktorki Tiny Kunakey, która wystąpiła w ich lookbooku.

Liam Freeman przyczynił się do powstania powyższego artykułu.

Artykuł po raz pierwszy ukazał się na Vogue.com.

1/5A$AP Rocky i Amina Muaddi zaprojektowali idealne buty na imprezę

Proszę czekać..
Zamknij