Znaleziono 0 artykułów
23.02.2021

Najlepsze stylizacje Grace Kelly

Ellen Burney

Od czerwonych dywanów Hollywood po królewskie salony – przypominamy bajkowe kreacje jednej z najsłynniejszych aktorek wszech czasów – Grace Kelly, która w 1956 r. poślubiła księcia Monako, Rainiera III.

Niektórzy ludzie potrzebują cekinów, inni nie – powiedziała hollywoodzka kostiumografka Edith Head o niebieskiej sukni Grace Kelly z rozdania Oscarów w 1955 r. Styl przyszłej księżnej Monako bazował na sylwetkach haute couture – od Cristóbala Balenciagi z lat 60. do Emilio Pucciego z lat 70. Po ogłoszeniu zaręczyn z księciem Rainierem III w 1956 r. gwiazda „Wyższych sfer” – w szmizjerce od Branell of New York – weszła w nową rolę, płynnie przechodząc między premierowymi projektami Christiana Diora i balowymi sukniami z tafty. Ceremonie rozdania Oscarów i filmowe gale w sukniach Olega Cassiniego zamieniła na uroczyste wizyty w Białym Domu w zielonym bolerku Givenchy.

Najbardziej znanymi stylizacjami Kelly są te z dnia jej ślubu, które przygotowała dla niej kostiumografka MGM Studios Helen Rose. Przyszła księżna na uroczystości cywilnej pojawiła się w koronkowej spódnicy z nadrukiem róży, a na ceremonii kościelnej w sukni z jedwabnej tafty z romantycznym welonem. W latach 60. nosiła koktajlowe projekty couture i sukienki z pasującymi do nich chustami, a w latach 70. bluzki w kropki, sukienki w paski, turbany w odcieniu krewetek i okulary przeciwsłoneczne – muchy. Na narciarskie wypady do Francji ubierała się w mandarynkowe turbany, a na Festiwalu Filmowym w Cannes w 1972 r. postawiła na projekt Marca Bohana dla Diora. Na rok przed śmiercią, w 1981 r., postanowiła dodać do swojej pałacowej garderoby odrobinę przepychu, debiutując w fioletowej sukni z bufiastymi rękawami projektu Yves’a Saint Laurenta.

1/30Przypominamy najlepsze stylizacje księżnej Monako Grace Kelly

Proszę czekać..
Zamknij