Znaleziono 0 artykułów
22.04.2021

Najpiękniejsze oscarowe kreacje złotej ery Hollywood

Sarah Spellings

Z okazji zbliżającej się 93. oscarowej gali przypominamy najbardziej efektowne kreacje z pierwszych pięciu dekad rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Zanim przed rozdaniem Oscarów rozciągano czerwony dywan, wokół którego gromadzą się fotoreporterzy, ceremonia była jedynie skromnym bankietem dla przedstawicieli branży. Wręczenie statuetek podczas pierwszej edycji w 1929 roku trwało zaledwie 15 minut. Gdy 24 lata później uroczystość zaczęła być transmitowana w telewizji, stając się wydarzeniem międzynarodowym, nastała epoka przepychu.

Na ogół myśląc o blichtrze starego Hollywood, mamy przed oczami rozłożyste suknie z jedwabiu z kaskadowymi drapowaniami, ale spoglądając na archiwalne fotografie gwiazd, zauważamy, że nie tylko wysmakowane stylizacje Audrey Hepburn i Grace Kelly zdobiły czerwony dywan. Spójrzmy na strój Cher w kolorze gumy balonowej lub niemal transparentny kombinezon Barbry Streisand. W 1958 roku Miyoshi Umeki została pierwszą Azjatką nagrodzoną Oscarem. Nagrodę odebrała w kimonie.

Artykuł po raz pierwszy ukazał się na Vogue.com.

1/19Ann-Margret i Roger Smith, 1965 rok

Proszę czekać..
Zamknij