Znaleziono 0 artykułów
22.11.2019
Artykuł partnerski

Boucheron: Biżuteria pełna światła

Anna Konieczyńska

Najnowsza kolekcja High Jewelry paryskiego jubilera powstała z inspiracji miastem świateł. Oglądanym z różnych perspektyw i wysokości. Dlatego niektóre elementy nawiązują do imponującej architektury Grand Palais, inne do kostki brukowej z Place Vendôme, a jeszcze inne kształtem przypominają paryskie kolumny. Biżuteria jest więc jak Paryż – niezwykła, rozpoznawalna na pierwszy rzut oka, olśniewająca.

W 1858 roku Frédéric Boucheron założył firmę jubilerską. Od ponad 160 lat jej siedziba mieści się pod numerem 26 przy Place Vendôme. Legendarna marka do dzisiaj tworzy biżuterię, zegarki i High Jewelry, czyli najbardziej wyrafinowaną linię, w której złote elementy wysadzane są kamieniami szlachetnymi. Choć Boucheron idzie z duchem czasu, niezmiennie nawiązuje do swojego dziedzictwa. Dlatego nawet te najbardziej nowoczesne formy biżuterii mają aurę skarbów sprzed lat. High Jewelry nie kupuje się ot tak. Najpiękniejsze elementy tworzą niezwykłą kolekcję. Każda kobieta może wybrać naszyjniki, bransoletki, pierścionki i kolczyki zgodne z jej osobowością. Projektanci poszukują coraz to nowych inspiracji, żeby dać klientkom pełną wolność.

Inspiracją do stworzenia najnowszej kolekcji był Paryż – miasto mody, świateł i zakochanych. Tu rzeczywistość splata się ze snem, piękno architektury towarzyszy harmonii natury, a luksus staje się ponadczasowy. Każdy z najważniejszych modeli kolekcji kojarzy się więc ze stolicą Francji. Nie pozostawiają patrzącego obojętnym, są spektakularne, wręcz maksymalistyczne.

Colonne D’Acanthe, czyli pierścionek z diamentem oraz naszyjnik z diamentami i perłami, ma przywoływać na myśl kolumny paryskich kamienic – chłodne i wyniosłe, ale szlachetnie piękne. Zwieńczone liśćmi, stają się pomostem między architekturą a naturą. W taki sam sposób perła nadaje kobiecy charakter diamentom, którym towarzyszy.

Feuilles D’Acanthe to naszyjnik Question Mark, klasyk Boucheron, zdobiony liśćmi. Ta pochwała połączenia piękna architektury i natury jest widoczna także na kolczykach z białego złota z diamentami.

Cheval de l’Opera to bransoletka z żółtego złota z diamentami na grzywie i półprzezroczystym kwarcem oraz pierścionki z głową konia. Ten motyw został zaczerpnięty z rzeźb okalających Opéra Garnier.

Verrière przypomina natomiast sklepienie Grand Palais, porośnięte roślinami niczym ogromny ogród zimowy. Ta biżuteria łączy białe złoto, mroźne diamenty i szmaragdowe korale układające się w długie frędzle.

Część kolekcji odzwierciedla subiektywne spojrzenie Claire Choisne, dyrektor kreatywnej Boucheron, na ikoniczny adres – 26 Place Vendôme. Pavés de Cristal ma wyglądać przejrzyście jak widziana z okien atelier kostka brukowa placu skąpana w deszczu. Takie właśnie są elementy naszyjnika z diamentami i kryształami wykonanego z białego złota.

Duo Taille Emeraude powstały w hołdzie kształtowi Place Vendôme, ikonicznym kamieniom Boucheron i logo marki. Pierścionki z białego złota z berylami i onyksami nosi się na dwóch palcach. W kolekcji znalazły się też pojedyncze modele na jeden palec, zrobione z żółtego złota z berylem i cytrynem.

Na szczycie paryskich kolumn „wyrastają” liście laurowe. Przy tworzeniu naszyjnika Feuilles de Laurier wykonano skan prawdziwych liści, żeby oddać je potem w szlachetnym kruszcu. Powstało cacko z białego złota z masą perłową i diamentami.

W kolekcji znalazły się także Perspective: czarne bransolety z szafirem, onyksem z diamentami. Wyraziste ozdoby wystarczą za całą biżuterię.

Armoiries są subtelniejsze, ale nie mniej ekskluzywne. Kreolki z żółtego złota z diamentami inspirację czerpią ze sztukaterii w Hôtel De Nice. Naszyjnik natomiast można nosić jako broszkę z topazami i diamentami, oddzielając „serce”, czyli zawieszkę, od długiego frędzla.

Mieszkańcem 26 Place Vendôme był też kot Wladimir. Stał się ikoną marki, kiedy w 1981 roku wystąpił w reklamie. Teraz powstały dwie pary pierścionków: z czarnymi szafirami, szmaragdami i diamentami na białym złocie, a także jasne – z turmalinami oraz różowymi i czarnymi szafirami.

Mogłaby tu też zamieszkać Nuri: kolorowa papużka, która zdobi asymetryczne pierścionki z lżejszego od złota tytanu. Powstaje biżuteria ulotna niczym jej patronka.

Wydarzeniem sezonu jest u Boucheron premiera pierwszego autorskiego kamienia marki. W hołdzie założycielowi powstał trójwymiarowy 26V, łączący onyks, kryształ i biały agat. Do wyboru są naszyjnik oraz pierścionek.

Wszystkie skarby Boucheron można schować do Jack Box – pudełka mieszczącego 26 broszek. Tak tworzy się zestawy na każdy dzień. Bo każdy dzień w Paryżu jest inny.

Biżuteria Boucheron jest dostępna w Noble Place.

5/10Boucheron: Biżuteria pełna światła

Proszę czekać..
Zamknij