Znaleziono 0 artykułów
04.12.2019

Gwiazdy w nowym kalendarzu Pirelli na 2020 rok

Julia Właszczuk

Claire Foy, Emma Watson, Yara Shahidi i Kristen Stewart znalazły się wśród bohaterek tegorocznej edycji kultowego kalendarza pod hasłem „Looking For Juliet”. 

Historia miłości Romea i Julii nie przestaje fascynować, co widać po tegorocznej edycji kultowego kalendarza Pirelli, który poświęcono bohaterce szekspirowskiego dramatu. Gwiazdami publikacji na 2020 rok, zatytułowanej „Looking For Juliet” („Szukając Julii”), zostały Claire Foy, Mia Goth, Chris Lee, Indya Moore, Rosalia, Yara Shahidi, Kristen Stewart i Emma Watson. Przed obiektywem Paolo Roversiego stworzyły własne interpretacje tej postaci.

Włoski fotograf stworzył dwa portrety każdej z kobiet. Pierwszy, czarnobiały i prosty, na którym bohaterki pozowały w swoich zwyczajnych ubraniach. Na drugim zdjęciu, utrzymanym w zgaszonej kolorystyce, każda z nich, już w przebraniu, wcieliła się w swoją Julię. Twórcy kalendarza Pirelli na 2020 rok opowiadają jej historię na nowo, ukazując jej złożoność i nieoczywistość.

Temat tegorocznej edycji jest prosty, ale bardzo silny – są nim piękno i miłość. Bohaterkami kalendarza są piękne kobiety i artystki, które wcieliły się w postać wspaniałej Julii – mówi fotograf Paolo Roversi w wideo zza kulis. – Wciąż szukam Julii i myślę, że będę szukał jej całe swoje życie, bo Julia jest i zawsze była marzeniem – dodaje. 

Kalendarz Pirelli po raz pierwszy opublikowano w 1964 roku. Od tamtej pory na łamach publikacji gościły takie gwiazdy jak Naomi Campbell, Helen Mirren, Yoko Ono, Serena Williams czy Patti Smith, a za obiektywem stawali Annie Leibovitz, Peter Lindbergh i Tim Walker. Album jest drukowany w ograniczonym nakładzie 20 tysięcy kopii, które trafiają do wybranych gwiazd i osobistości świata mody, sztuki i biznesu. 

6/8Gwiazdy w nowym kalendarzu Pirelli

Indya Moore

Proszę czekać..
Zamknij