Znaleziono 0 artykułów
02.09.2020

T-shirty „Z Pasją i Sztuką na Sercu”

Redakcja Vogue.pl

Przed tegoroczną edycją Gałkowo Perlage Masters Karolina Ferenstein-Kraśko we współpracy z artystą Michałem Zaborowskim wypuściła linię t-shirtów sławiących wierzchowce i malarski kunszt.

Kilka tygodni temu, serią fotografii na tle obrazów przedstawiających delikatne zarysy sylwetek koni, Karolina Ferenstein-Kraśko zapowiedziała współpracę z artystą Michałem Zaborowskim. 

Białe koszulki stanowią płótno dla bajecznych przedstawień wierzchowców. Ostre szkice wykonane ciemnymi pastelami, nabierają miękkości w połączeniu z akwarelowym wypełnieniem. Polski artysta, którego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i muzealnych na całym świecie, zatrzymuje zwierzę w galopie, izoluje jego muskularne ciało z chaotycznej rzeczywistości i odziera ze zbędnych szczegółów. Ta wrażliwa interpretacja urzekła miłośniczkę koni, która pasję do jeździectwa ma we krwi. Zysk ze wspólnego projektu zostanie w pełni przekazany na paszę dla koni ze Stadniny Ferensteinów.  

Dziadek Karoliny Ferenstein-Kraśko, kawalerzysta i doskonały skoczek, przelał pasję na syna, mistrza Polski, a przede wszystkim założyciela stadniny, która do ten pory stanowi mekkę sympatyków jeździectwa, zwłaszcza podczas organizowanego od 17 lat Gałkowo Perlage Masters. Wydarzenie objął patronatem magazyn „Vogue Polska”.

1/7T-shirty „Z Pasją i Sztuką na Sercu”

  1. Moda
  2. Premiery
  3. T-shirty „Z Pasją i Sztuką na Sercu”
Proszę czekać..
Zamknij