Znaleziono 0 artykułów
22.12.2021

Najlepsze kreacje vintage Zendayi

22.12.2021
Fot. Getty Images, Instagram

Od Yves’a Saint Laurenta z lat 80. po Roberta Cavallego z lat 90. – Zendaya wie, jak stworzyć stylizację vintage na czerwonym dywanie. W wyszukiwaniu niezapomnianych kreacji pomaga jej stylista Law Roach.

Zendaya pracuje ze stylistą Lawem Roachem nad stworzeniem archiwum swoich ubrań, z którego będzie mogła korzystać w przyszłości. – Będę ponownie wykorzystywać moje ubrania. Chcę nosić tę sukienkę ponownie, gdy będę miał 40 lat – powiedziała wcześniej w wywiadzie dla brytyjskiego „Vogue’a”.

Artystka, mistrzyni stylu vintage, wspiera zrównoważony rozwój. – Dzięki noszeniu vintage produkujemy mniej odpadów – wyjaśniła Roach w jednym z poprzednich wywiadów. – Za każdym ubraniem stoi historia – ktoś je wcześniej nosił, ktoś je zaprojektował, ktoś się nimi zachwycał – dodaje.

Oto najlepsze vintage’owe stylizacje Zendayi.

Październik 2020

Fot. Dominic Miller, mat. prasowe Versace

W październiku 2020 roku Zendaya zdecydowała się na suknię vintage Versace z 1996 roku (wtedy też przyszła na świat) na Green Carpet Fashion Awards. Po raz pierwszy suknia była noszona na wybiegu przez Annę Klevhag.

Kwiecień 2021

Fot. Getty Images

W kwietniu 2021 roku Roach wyciągnął z własnego archiwum suknię YSL couture z lat 80., którą Zendaya włożyła na rozdanie nagród Black Women In Hollywood. Suknia z bufiastymi rękawami, pochodząca z 1982 roku, pierwotnie należała do czarnoskórej bizneswoman Eunice W. Johnson, twórczyni Ebony Fashion Fair.

Czerwiec 2021

Fot. instagram.com/zendaya

W czerwcu 2021 roku na BET Awards aktorka złożyła hołd kolejnej ikonie, Beyoncé, suknią Versace z kolekcji wiosna–lato 2003. Zendaya wybrała dłuższą wersję fioletowej sukni, którą Bey włożyła na BET Awards w 2003 roku.

Październik 2021

Fot. materiały prasowe Valentino

Listopad 2021

Fot. Getty Images

W listopadzie 2021 roku na pierwszy oficjalny występ na czerwonym dywanie z chłopakiem Tomem Hollandem podczas ceremonii Złotej Piłki Zendaya wybrała kreację z dawnej kolekcji Roberta Cavallego. Na plecach miała złote detale.

 

Artykuł ukazał się na Vogue.co.uk.

Emily Chan
Proszę czekać..
Zamknij