Znaleziono 0 artykułów
21.09.2022

Harris Reed nowym dyrektorem kreatywnym Niny Ricci

21.09.2022
Harris Reed (Fot. Getty Images)

Branża mody lubi nieoczekiwane zwroty akcji – po spektakularnych zmianach, które zachodzą w Salvatore Ferragamo za sprawą nowego dyrektora kreatywnego, 26-letniego Maximiliana Davisa, na odważny krok zdecydowało się szefostwo Niny Ricci. Stery marki obejmuje utalentowany równolatek Davisa, Harris Reed. – Kiedy będę starszy, zamieszkam w Paryżu. Będę projektować ubrania, które sprawią, że poczuję wolnym. I będę dyrektorem kreatywnym jednego z tych francuskich domów, o których czytam po nocach – powiedział w wieku dziewięciu lat. Jak na razie wszystko, o czym marzył, się spełnia. 

Romantyzm, wyrafinowanie i silne związanie z tradycją to cechy, które od 1932 roku kojarzą się z paryską marką Nina Ricci. Kamp, radosny glamour i wybuchowa mieszanka estetyki wiktoriańskiej z podpatrzoną w nowojorskich klubach drag, to z kolei barwna historia, którą podczas miesiąca mody na wiosnę-lato 2023 zaprezentował wschodzący talent, 26-letni Harris Reed. Kolekcję docenili krytycy, widzowie i dyrektorzy Niny. Przy czym ci ostatni musieli już wcześniej mieć oko na młodego projektanta.

Kolekcja Harris Reed, tydzień mody w Londynie wiosna-lato 2023  (Fot. Getty Images)

Harris Reed: Nowy rozdział

Choć projektant dorastał w Arizonie, to Londyn, jego otwartość i nocne życie ukształtowały go twórczo. Artystycznego zaplecza, kunsztu oraz wytrwałości nauczyły Reeda studia na prestiżowej uczelni Central Saint Martins, a rozwinęła współpraca z Harrym Stylesem i jego stylistą Harrym Lambertem. Po tej udanej współpracy w CV Reeda pojawiły się takie nazwiska jak Emma Watson, Lil Nas X, Emma Corrin, a teraz – już pełnoetatowo – Nina Ricci.

Paryski dom mody pozostawał bez dyrektora artystycznego po niespodziewanym odejściu Rushemy’ego Bottera i Lisi Herrebrugh w styczniu 2022 roku. Razem z Harrisem do zespołu dołącza również nowy dyrektor generalny, Edwin Bodson. – Jestem podekscytowany, że ​​mogę rzucić wyzwanie definicji kobiecości u sterów tak wielkiej marki – napisał projektant w oświadczeniu. Czy Reed zanurkuje w archiwach marki, czy stworzy jej nową, kampową identyfikację wizualną? Bodson oczekuje, że „rozwinie skrzydła Niny” i na nowo rozkręci nieco senny dom mody. Ale o tym jak Ricci widzi sam Harris przekonamy się dopiero na początku 2023 roku, wraz z pokazem jego debiutanckiej kolekcji.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij