Znaleziono 0 artykułów
04.04.2019

Afroamerykanka i lesbijka nową burmistrz Chicago

04.04.2019
Lori Lightfoot z żoną Amy (Fot. Scott Olson, Getty Images)

Historyczny moment w Chicago. Po raz pierwszy w 182-letniej historii tego miasta wybory na stanowisko burmistrza wygrała Afroamerykanka i wyoutowana lesbijka. 56-letnia Lori Lightfoot startowała z ramienia Partii Demokratycznej i zdobyła 70 procent głosów. 

– Dokonaliście dziś czegoś więcej niż tylko historii – powiedziała Lightfoot swoim zwolennikom po ogłoszeniu wyników. – Staliście się częścią ruchu, który prowadzi do zmiany. Zwyciężając w wyborach na burmistrza Chicago, 56-letnia była prawniczka stała się pierwszą w 182-letniej historii tego miasta Afroamerykanką i jednocześnie wyoutowaną lesbijką, która stanie na jego czele.

Lori Lightfoot z żoną Amy i córką Vivian (Fot. Scott Olson, Getty Images)

Przełomowe były już zresztą same wybory, w których do wyścigu o stanowisko piastowane do tej pory przez Rahma Emanuela, stanęły dwie czarne polityczki. Rywalką Lightfoot była bowiem, także startująca z ramienia Demokratów, 72-letnia Toni Preckwinkle.

Głównymi punktami programu Lightfoot były walka z korupcją, ograniczenie przemocy w mieście i naprawa systemu szkolnictwa.

Michalina Murawska
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Afroamerykanka i lesbijka nową burmistrz Chicago
Proszę czekać..
Zamknij