Znaleziono 0 artykułów
26.05.2023

„Dzień Matki”: Agnieszka Grochowska z licencją na zabijanie

26.05.2023
Agnieszka Grochowska w filmie "Dzień Matki", reż. Mateusz Rakowicz (Fot.Netflix)

„Dzień Matki” z Agnieszką Grochowską w reżyserii Mateusza Rakowicza tuż po premierze znalazł się na pierwszym miejscu najchętniej oglądanych filmów na platformie Netflix w Polsce. Kino akcji pokazuje nieznane dotąd oblicze polskiej aktorki.

O czym jest „Dzień Matki” Netflixa?

W filmie sensacyjnym „Dzień Matki” Agnieszka Grochowska wciela się w byłą agentkę do zadań specjalnych NATO. Grana przez nią Nina, ze względu na ściśle tajny charakter swojego fachu, żyje w ukryciu. Przed laty musiała podjąć trudną decyzję o porzuceniu swojego syna, aby zapewnić mu bezpieczne życie. Niestety po latach przeszłość przypomina o sobie – syn, z którym nie miała kontaktu, zostaje porwany, a Nina będzie musiała wykorzystać wszystkie swoje umiejętności, by go uratować. Odnalezienie Maksa i odbicie go z rąk bezwzględnych porywaczy będzie dla niej podwójną szansą. Z jednej strony będzie mogła ponownie poczuć adrenalinę podczas śmiertelnie niebezpiecznej akcji, z drugiej, co ważniejsze, dostanie możliwość odbudować z nim relacji.

Reżyserem filmu jest Mateusz Rakowicz, znany z takich produkcji, jak m.in. „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”, również wyprodukowany dla platformy Netflix, czy „Stacja Warszawa”. Scenariusz stworzył razem z Łukaszem M. Maciejewskim, który w swoim portfolio może pochwalić się scenariuszami do filmów „Braty”, „Czerwony pająk”, „Ukryta sieć” czy serialu Canal+ „Król”.

W obsadzie filmu „Dzień Matki” zobaczymy poza Agnieszką Grochowską Adriana Deliktę, Dariusza Chojnackiego, Paulinę Chruściel, Pawła Koślika, Arkadiusza Brykalskiego, Sebastiana Delę, Szymona Wróblewskiego, Konrada Eleryka, Jowitę Budnik, Pawła Janysta i Dorotę Kolak.

Agnieszka Grochowska w filmie „Dzień Matki”: Nowe oblicze aktorki

Agnieszka Grochowska w filmie "Dzień Matki" , reż.  Mateusz Rakowicz (Got. Netflix)

Wcielając się w agentkę, która przeżyła niejedną śmiertelnie niebezpieczną akcję, Agnieszka Grochowska pokazuje się widzom z zupełnie nowej strony. Do roli Niny w filmie „Dzień Matki” przez wiele tygodni musiała przygotowywać się przede wszystkim fizycznie. Poddawała się ekstremalnym treningom wydolnościowym oraz ćwiczyła sztuki walki, a efekty jej przygotowań z pewnością wprawią w osłupienie nie tylko jej fanów, ale i zaimponują także tym, którzy znają się na tym sporcie. Z racji, że odegrała rolę byłej agentki specjalnej NATO, jej przygotowania obejmowały także treningi pod okiem prawdziwego byłego agenta, który uczył ją np. poruszania się z bronią w terenie.

„Dzień Matki” na Netflixie to mocne kino akcji z historią bezgranicznej miłości matki do dziecka, która zrobi wszystko, by je ocalić.

Ewelina Kołodziej
Proszę czekać..
Zamknij