Znaleziono 0 artykułów
30.04.2022

Angelina Jolie odwiedziła Lwów

30.04.2022
Fot. Getty Images

Aktorkę widziano w jednej z lwowskich kawiarni, gdzie rozmawiała z mieszkańcami Ukrainy o ich doświadczeniach wojennych.

Angelina Jolie znana jest nie tylko z filmowego dorobku, ale również działalności humanitarnej. Jako specjalna wysłanniczka Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców wielokrotnie odwiedzała ogarnięte wojną kraje, w tym Kambodżę (gdzie adoptowała swojego pierwszego syna, Madoxa), Pakistan, czy ostatnio Jemen. Gwiazda nie mogła również pozostać obojętna na los Ukraińców, w szczególności tych najmłodszych. „W czasie wojny to dzieci płacą najwyższą cenę”, napisała aktorka na instagramowym profilu niedługo po ataku Rosji na Ukrainę. Pod koniec marca odwiedziła ukraińskich uchodźców w Rzymie.

Teraz Jolie zdecydowała się na wizytę w samej Ukrainie. W piątek aktorka była widziana na warszawskim lotnisku, skąd ruszyła ku polsko-ukraińskiej granicy. W sobotę gwiazda była widziana w jednej z lwowskich kawiarni, gdzie rozmawiała z zaskoczonymi jej wizytą mieszkańcami o ich doświadczeniach. Cel wizyty Jolie nie jest jeszcze znany, ale wedle doniesień, ma spotkać się z prezydentem Zełenskim (lub jak podają inne źródła, jego żoną, Ołeną) oraz pacjentami miejscowych szpitali. Spekuluje się również, że aktorka pracuje nad filmem poświęconym sytuacji w Ukrainie. Bez względu na cel, wielu ukraińskich internautów pochwaliło Jolie za jej solidarnościowy gest.

Podczas gdy Jolie dotarła do Lwowa, Rosja rozpoczęła drugi etap inwazji na Ukrainę. Na wschodzie na nowo rozgorzały walki, których celem jest przejęcie kontroli nad Donbasem. Równocześnie rosyjskie wojsko kontynuuje ostrzał innych ukraińskich miast, w tym Kijowa.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij