Znaleziono 0 artykułów
14.03.2018

Autor Rooms. Warszawski hotel w sieci Design Hotels

14.03.2018
Autor Rooms / Fot. Materiały prasowe

Ten butikowy hotel powstał z miłości do Warszawy i polskiego designu. Teraz dołączył do prestiżowej sieci Design Hotels. 

W zabytkowej kamienicy przy ul. Lwowskiej 17 w Warszawie mieści się unikatowy butikowy hotel. Otwarty w 2015 r. Autor Rooms, to coś więcej niż tylko miejsce noclegowe. To rozbudowany koncept, promujący rodzime wzornictwo, polską kulturę i kulinaria. Jego założyciele – związani ze stołecznym studiem graficznym Mamastudio – zachęcają do zwiedzania Warszawy w duchu slow travel.

Do dyspozycji gości oddano cztery pokoje. Każdy inny. W pięknych historycznych wnętrzach prezentowane są dokonania współczesnych polskich twórców.

Autor Rooms / Fot. Materiały prasowe
Autor Rooms / Fot. Materiały prasowe

Wnętrza zaprojektował Mateusz Baumiller. Kuratorki z Polana Institute ozdobiły je dziełami sztuki. Projektanci mody ze ZuoCorp. zaprojektowali szlafroki. W łazienkach można znaleźć ekologiczne polskie kosmetyki Tołpa i Yope. Za dizajnerskie meble odpowiadają m.in.: Beza Projekt, Maria Jeglińska, Comforty, Segiet Oniszh, Ultralight, Purpura i Tylko.

Część z tych rzeczy można kupić, na miejscu lub w sklepie internetowym.

Autor Rooms / Fot. Materiały prasowe
Autor Rooms / Fot. Materiały prasowe

Gospodarzy można poprosić o przygotowanie posiłku czy wskazówki, co zobaczyć w mieście. Możemy zamówić klasyczne dania regionalne, ale i potrawy kuchni międzynarodowej, a obok mięs i serów serwowane są dania wegetariańskie i wegańskie. O dowolnej porze goście mogą częstować się herbatą i kawą, a pomocą w każdej sprawie służy consierge.

Ten butikowy nocleg wyróżnia doskonała lokalizacja, w samym centrum miasta. Od parku Ujazdowskiego hotel dzieli 900 metrów, a od Pałacu Kultury i Nauki – 1 km.

Na booking.com Autor Rooms ma opinię 9,5 - Wyjątkowy! Nic dziwnego, że jako jeden z nielicznych obiektów w Polsce został włączony do sieci Design Hotels, w której znaleźć można najlepsze hotele na świecie. 

Autor Rooms / Fot. Materiały prasowe

Więcej autorrooms.pl.

Marta Wroniszewska
Proszę czekać..
Zamknij