Znaleziono 0 artykułów
12.09.2019

Autorytety w trosce o demokrację

12.09.2019
(Fot. Materiały prasowe)

Już dziś startuje szósta edycja Igrzysk Wolności. Wyjątkowe wydarzenie skupia intelektualistów, naukowców i artystów – ludzi idei, którzy poprzez konstruktywną rozmowę pomagają lepiej zrozumieć rzeczywistość. W tym roku tematem przewodnim 75 spotkań z ponad 250 panelistami będzie zagadnienie „Jak zwyciężają demokracje?”. Na scenie zobaczymy m.in. Justynę Kopińską, Krystiana Lupę, Adama Bodnara i Marka Belkę.

Na czas wydarzenia wielka przestrzeń łódzkiej Atlas Areny zostanie podzielona na pięć stref, które będą reprezentować poszczególne perspektywy: idei, ekonomii, ekologii, kultury i muzyki.

Dzięki temu uczestnicy będą mogli spojrzeć inaczej na współczesną gospodarkę, dowiedzieć się, jak liderzy biznesu reagują na wyzwania i zagrożenia współczesnego świata, ale też poznać filozofię zero waste czy skutki globalnego ocieplenia. W strefie muzycznej zagrają Wojtek Mazolewski Quintet X Komeda, Lao Che i Ørganek, a w części kulturalnej rozmowy toczyć się będą w środowisku pisarzy, aktorów i reżyserów.

Własny pokój" Virgina Woolf (Fot. Aga Bilska)

Na specjalną uwagę zasługuje panel „Virginia Woolf czytana dziś, czyli spotkanie autorskie wokół książki »Własny pokój«” (14 września o godz. 17.00). Pozycja ukazała się w tym roku nakładem wydawnictwa OsnoVa. Iza Bartosz, redaktor naczelna wydawnictwa, wymieni się spostrzeżeniami z Agnieszką Graff — tłumaczką nowego wydania, oraz Karoliną Sulej, która uzupełniła edycję portretami inspirujących Polek. Rozmowę poprowadzi Anna Dziewit-Meller.

Wyczekiwanym punktem programu jest także debata pod przewodnictwem Pawła Potoroczyna pt. „Demokracja, czyli kultura” (14 września o godz. 12.30) z udziałem Agnieszki Holland, Ewy Łętowskiej i Jerzego Stuhra.

Pełny program wydarzenia jest dostępny na stronie Igrzyskawolnosci.pl, a karnety na całe wydarzenie można nabyć w sklepie internetowym Liberté!.

Basia Czyżewska
  1. Kultura
  2. Książki
  3. Autorytety w trosce o demokrację
Proszę czekać..
Zamknij