Znaleziono 0 artykułów
01.03.2023

Avatary miasta w Lublinie

01.03.2023
(Fot. materiały prasowe)

Legendy o proroczym śnie Leszka Czarnego oraz sprawiedliwym sądzie sprawowanym przez trzy diabły podane w multimedialnej i multisensorycznej oprawie. Wciągające zagadki kryminalne oraz możliwość przeprowadzenia własnego śledztwa. Wiosną 2023 roku dwie kamienice usytuowane na Starym Mieście w Lublinie staną się przestrzenią nowoczesnego projektu rozrywkowo-edukacyjnego, który w innowacyjny sposób przybliży zwiedzającym fascynującą historię miasta.

Już w maju pierwsi goście będą mogli przeżyć przygodę w jednym z najnowocześniejszych miejsc rozrywki i edukacji w Polsce. Avatary Miasta to nowo powstały kompleks turystyczny zbudowany z trzygwiazdkowego hotelu z widokiem na Stare Miasto, restauracji i pubów oraz zamkniętego w dwóch lubelskich kamienicach multisensorycznego muzeum rozrywki.

W Kamienicy Legend ulokowanej przy ul. Dominikańskiej zwiedzający poznają historię Lublina w oparciu o najpopularniejsze legendy i wciągające zagadki. Będzie można wczuć się w postaci z opowieści, zaprojektować wymarzoną kamienicę, a nawet własne miasto.

Kamienica Kryminałów przy Placu Rybnym oferuje gościom z kolei dreszczyk emocji. Tu dowiecie się bowiem, jakie kryminalne tajemnice skrywa Lublin i spróbujecie przeprowadzić własne śledztwo. Ekspozycjom towarzyszą liczne media laby, pokoje zagadek czy Camera Anatomica (fuzja prosektorium i teatru anatomicznego).

Koncept Avatary Miasta zakłada przyjmowanie grup zorganizowanych, które mogą skorzystać z usług przewodnika, jak i odbiorców indywidualnych, którym zwiedzanie ułatwią umieszczone w budynkach InfoKioski oraz multimedialne terminale informacyjne.

Avatary Miasta powstają dzięki wsparciu unijnemu.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij