Znaleziono 0 artykułów
19.07.2019

Bernard Arnault bogatszy niż Bill Gates

19.07.2019
Bernard Arnault i Rihanna (Fot. Getty Images)

Według doniesień „Forbesa”, dyrektor generalny korporacji LVMH, do której należą takie marki luksusowe jak Louis Vuitton, Dior i Moët & Chandon, prześcignął Billa Gatesa w zestawieniu najbogatszych ludzi na świecie. Jego fortuna szacowana jest na ponad 103 miliardy dolarów. 

W marcowym rankingu najbogatszych ludzi na świecie Bernard Arnault zajął czwarte miejsce z szacunkową kwotą 76 milionów dolarów. Wczoraj „Forbes” poinformował, że francuski milioner awansował na drugie miejsce, prześcigając biznesowego magnata, Warrena Buffetta oraz Billa Gatesa, twórcy Microsoft. Dzisiaj jego fortuna oceniania jest na około 103 miliardy dolarów. Najbogatszym człowiekiem na świecie pozostaje Jeff Bezos, właściciel Amazona z sumą 130 miliardów dolarów. 

Bernard Arnault jest dyrektorem generalnym LVMH, korporacji skupiającej takie marki luksusowe jak Louis Vuitton, Dior, Fendi, a także Moët & Chandon, Hennessy i Sephora. Francuz kieruje firmą niemal od początku jej istnienia, a od tego roku jest w posiadaniu ponad 50 proc. udziałów. Tylko w ostatnim roku korporacja włączyła do swojego portfolio Stellę McCartney, markę luksusowych hoteli Belmond oraz niezwykle dochodowe brandy Rihanny, czyli Fenty i Fenty Beauty. 

Dzięki kolejnym lukratywnym inwestycjom, LVMH pozostaje największym producentem dóbr luksusowych, a Arnault — najbogatszym człowiekiem w świecie mody. 

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij