Znaleziono 0 artykułów
12.05.2020

Big Book Festival: Z miłości do książek

12.05.2020
Big Book Festival 2019 (Fot. materiały prasowe)

Wielkie święto czytelnictwa powróci do Warszawy w dniach 26-28 sierpnia. W wydarzeniu będzie można uczestniczyć zarówno w realu, jak i w online. Hasłem przewodnim ósmej edycji festiwalu jest „Czysta miłość”.

W czasie kwarantanny nadrabialiśmy zaległości lekturowe, szukaliśmy ukojenia w klasyce albo odkrywaliśmy przyjemność z czytania e-booków i słuchania audiobooków.

To właśnie nowo odkryta miłość do książek jest tematem tegorocznej edycji Big Book Festival. Ósma odsłona festiwalu, pod hasłem „Czysta miłość / Pure Love”, przybliży różne formy literackiej miłości. Jak co roku w ramach Big Book Festival odbędą się spotkania z autorami z Polski i ze świata, performatywne czytania, happeningi oraz spektakle.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Halo literaturo, halo czytelnicy;-) Wracamy do gry;-) JEST NOWA DATA BIG BOOK FESTIVAL 2020! Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się od 28 do 30 sierpnia w Warszawie. Festiwal będzie miał nową formułę – wszystkie wydarzenia transmitowane będą w internecie. Big Book Festival potrwa trzy dni. Wszystkie wydarzenia będzie można oglądać na żywo na stronie www.bigbookfestival.pl – transmisje odbędą się z trzech festiwalowych lokalizacjach na warszawskim Starym Mokotowie. W wydarzeniach weźmie też udział publiczność – w zależności od obowiązujących w czasie trwania festiwalu przepisów dotyczących bezpieczeństwa i zdrowia. Odbędą się rozmowy, performatywne czytania i spektakle. Wśród gości festiwalu będą autorzy z Polski i świata. Dołączajcie do wydarzenia!. Bądźcie z nami;)

A post shared by Big Book Festival (@bigbookfestival) on

Ponieważ kwarantanna powoli dobiega końca, być może w sierpniu miłośnicy literatury będą mogli spotkać się na festiwalu, który planowo ma odbyć się w trzech lokalizacjach na Starym Mokotowie: w Big Book Cafe (ul. Dąbrowskiego 81), centrum Łowicka (ul. Łowicka 21) oraz w muzeum Władysława Broniewskiego (ul. Dąbrowskiego 51). Jednak ze względu na nietypowe warunki, wszystkie wydarzenia organizowane w ramach tegorocznej edycji festiwalu odbędą się również w przestrzeni wirtualnej.

Big Book Festival 2019 (Fot. materiały prasowe)

– Mówi się, że prawdziwa miłość nie zna granic i pokona wszystko. Dlatego zorganizujemy tegoroczny Big Book Festival i damy możliwość uczestniczenia w wydarzeniach on-line także czytelnikom spoza Warszawy i Polski – mówią Anna Król i Paulina Wilk, twórczynie festiwalu. – Lubimy wyzwania, przygotujemy więc specjalne formuły wydarzeń dostosowane do wyjątkowych okoliczności. Ten trudny czas sprzyja literaturze, odsłania potrzebę spotkań, rozmowy, wspólnego przeżywania. Mamy pomysł, jak na nią odpowiedzieć – mówią.

Szczegóły programu będą ogłaszane na bigbookfestival.pl i w mediach społecznościowych festiwalu.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij