Znaleziono 0 artykułów
29.12.2021

„BigBug”: pierwszy film reżysera „Amelii” dla Netfliksa

29.12.2021
(Fot. Materiały prasowe Netflix)

Czy można zrobić komedię o buncie robotów? Przekonamy się, że tak – od 11 lutego będziemy mogli zobaczyć najnowszy pełnometrażowy film twórcy kultowej „Amelii” Jeana-Pierre'a Jeuneta – opowieść o tym, jak w 2050 roku roboty domowe próbują przejąć kontrolę nad ludźmi. „BigBug” to jednocześnie pierwszy film reżysera dla Netfliksa.

Jak podaje Netflix, akcja filmu toczy się w 2050 roku, kiedy sztuczna inteligencja jest już tak wszechobecna, że ludzie wykorzystują ją do zaspokajania swoich potrzeb – wszystkich. Cztery roboty postanawiają uwięzić swoich panów jako zakładników. Rodzina, która na co dzień i tak nie najlepiej się ze sobą dogaduje, zostaje zamknięta razem ze wścibską sąsiadką i jej seks-robotem, a Yonyx, czyli androidy najnowszej generacji, przejmują nad nimi kontrolę. Z powodu frustracji i strachu pomiędzy ludźmi dochodzi do ostrych kłótni, którym z zaciekawieniem przyglądają się roboty. 

 

W filmie zobaczymy gwiazdy francuskiego kina – będzie wśród nich Dominique Pinon, jeden z ulubionych aktorów Jeuneta, który zagrał w prawie wszystkich jego filmach w tym „Amelii”, „Delicatessen”, czy „Obcym: Przebudzeniu”. Będziemy mogli oglądać również laureatkę Cezara Elsę Zylberstein, czy Isabelle Nanty („Amelia”, „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra”).

Ostatni film fabularny 68-letniego reżysera to „Świat według T. S. Spiveta” z 2013 roku, opowieść przygodowa, której głównym bohaterem jest udający się w podróż dziesięciolatek, pasjonat kartografii. „Delicatessen” Jeuneta zdobył cztery Cezary, „Amelia” pięć nominacji do Oscara. Zdjęcia do filmu „BigBug” rozpoczęły się w październiku 2020 roku.

 

Hanna Łopuszyńska
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. „BigBug”: pierwszy film reżysera „Amelii” dla Netfliksa
Proszę czekać..
Zamknij