Znaleziono 0 artykułów
26.09.2022

BRA Day Polska: Odzyskać życie

26.09.2022
Fot. Materiały prasowe Netflix

Październik to miesiąc świadomości raka piersi. Wydarzenie BRA Day Polska przeznaczone dla pacjentek onkologicznych szerzy świadomość na temat profilaktyki, diagnostyki i nowoczesnych metod leczenia nowotworów.

Choć nowotwór piersi to trudny przeciwnik, każdego roku wiele kobiet wychodzi z walki z chorobą zwycięsko. Wszystko dzięki badaniom profilaktycznym i nowoczesnym terapiom. Niestety, często zdarza się, że wygrana z chorobą okupiona jest koniecznością amputacji piersi. W jej wyniku wiele kobiet ma problem z samoakceptacją. To właśnie im z pomocą przychodzi BRA Day Polska. Międzynarodowa akcja zapoczątkowana w 2011 roku w Toronto przez dr Mitchella Browna za cel stawia sobie to, aby uczynić operację rekonstrukcyjną piersi bardziej dostępną dla kobiet w Kanadzie i na całym świecie. Od 2014 roku idea BRA Day jest promowana także w Polsce. Głównym organizatorem BRA Day Polska jest Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. Mikołaja Kopernika w Łodzi.

Piękno i siła odkrywane na nowo

Bohaterkami BRA Day Polska są pacjentki z całego kraju – kobiety, które zakończyły proces leczenia albo są w jego trakcie. Tym z nich, które mają problem z samoakceptacją po leczeniu, a także z powrotem do pełni życia, organizatorzy akcji pomagają odkryć na nowo ich piękno i siłę. Tę postawę obrazuje ilustracja do plakatu i zaproszenia BRA Day Polska wykonana przez utalentowaną polską ilustratorkę mody Annę Halarewicz.

Pacjentkom onkologicznym często trudno pogodzić się z tym, jak zmieniły się ich ciała. Potrzebują wsparcia, aby zrozumieć, że nadal są piękne, a walka z chorobą pokazała, jak wielką mają siłę. Podczas gala BRA Day pacjentki wystąpią na wybiegu w roli modelek. Zachęcą Polki do badań profilaktycznych, a tym, które zmagają się z chorobą, dodadzą pewności siebie.

Szczytną ideę co roku wspierają topowe polskie marki. Podczas gali w Teatrze Wielkim w Łodzi zobaczymy na wybiegu 40 kobiet w projektach duetu MMC Studio, Roberta Kupisza i Lidii Kality. Pokaz wyreżyseruje Magdalena Rozenfeld, a o makijaż zadba marka Estée Lauder, która od lat wspiera działania podnoszące świadomość profilaktyki raka piersi. O fryzury modelek zadbaz.one concept. 

Spotkania, warsztaty, wystawa 

Gala BRA Day Polska będzie kulminacyjnym momentem wydarzenia, ale organizatorzy mają w zanadrzu o wiele więcej. Galę poprzedzą zaplanowane na październik otwarte warsztaty i spotkania. We wtorki i soboty będzie można porozmawiać z lekarzami, psychologami i specjalistami z różnych dziedzin. Uczestniczki zdobędą informacje na temat zdrowego stylu życia, najnowszych możliwości i standardów leczenia.

Podczas BRA Day Polska warto wybrać się na warsztaty z tańca z Anną Pstrokońską-Kudrą oraz warsztaty pozytywnego myślenia z Małgorzatą Ohme, psycholożką i prowadzącą program „Dzień Dobry TVN”. Na uwagę zasługują też konsultacje z zakresu rekonstrukcji piersi z prof. Agnieszką Kołacińską-Wow czy warsztaty z zarządzania seksem po raku piersi z dr Moniką Łukasiewicz, autorką książki „Seks bez cycków, czyli seks dobrze zaprojektowany”.

W ramach BRA Day Polska co roku organizowana jest także sesja zdjęciowa. Tym razem zrealizowane zostaną aż dwie sesje, z udziałem 16 pacjentek z całej Polski. Autorką pierwszej będzie fotografka Monika Szałek, od lat związana z inicjatywą BRA Day,  doskonale rozumiejąca potrzeby bohaterek, potrafiąca w wyjątkowy sposób uchwycić urok kobiet doświadczonych chorobą nowotworową piersi. Panie zapozują w bieliźnie marki Gorsenia, która jest Partnerem sesji. Mecenasem drugiej Sesji jest marka LILOU, której biżuteria uzupełni stylizacje kobiet w ubraniach polskich projektantów. Obie sesje zdjęciowe zostaną zaprezentowane jako wystawa podczas Gali BRA Day 28 października, po czym na stałe będą zdobić ściany wnętrz Szpitala Kopernika w Łodzi.


Więcej informacji o warsztatach i BRA Day można znaleźć na stronie  oraz w mediach społecznościowych: na Instagramie oraz Facebooku wydarzenia.

Natalia Jeziorek
  1. Moda
  2. Premiery
  3. BRA Day Polska: Odzyskać życie
Proszę czekać..
Zamknij