Znaleziono 0 artykułów
19.11.2021

Bradley Cooper i Cate Blanchett w filmie „Zaułek koszmarów”

19.11.2021
(Fot. 20TH CENTURY STUDIOS)

Bradley Cooper i Cate Blanchett zagrają główne role w psychologicznym thrillerze „Zaułek koszmarów” w reżyserii Guillermo del Toro. Scenariusz powstał na podstawie powieści Williama Lindsaya Greshama o tym samym tytule. Amerykańska premiera już 17 grudnia. 

Bohaterem filmu jest Stan Charlisle (Bradley Cooper), który po mistrzowsku manipuluje bywalcami nocnych festynów. Wraz z wróżką Zeeną (Toni Collette) i jej mężem, alkoholikiem, Petem (David Strathairn), wykorzystują naiwność odwiedzających stoiska i namioty festynowe, wmawiając, że potrafią czytać w myślach. Stan marzy jednak o występach w prestiżowych klubach nocnych. Na jego drodze staje dr Lilith Ritter (Cate Blanchett), która początkowo chce zdemaskować Carlisle’a, jednak sama daje się wciągnąć w jego niebezpieczną grę.

W filmie Guillermo del Toro zobaczymy gwiazdorską obsadę. U boku Bradley’a Coopera („Narodziny gwiazdy”) i Cate Blanchett („Blue Jasmine”) wystąpią Toni Collette, Willem Dafoe, Richard Jenkins, Rooney Mara, Ron Perlman i David Strathairn. Muzykę do „Zaułka koszmarów” skomponował Nathan Johnson. 

To nie pierwszy raz, kiedy powieść z 1946 roku Williama Lindsaya Greshama została przeniesiona na duży ekran. Stało się to już w 1947 roku – Edmund Goulding wyreżyserował „Nightmare Alley” z Tyrone’m Power’em i Helen Walker w rolach głównych.

Polska premiera „Zaułka koszmarów” planowana jest na 28 stycznia 2022 roku. 

 

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij