Znaleziono 0 artykułów
02.08.2021

Brytyjski mistrz w skokach do wody robi na drutach podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio

02.08.2021
Tom Daley na trybunach (Fot. Getty Images)

Tom Daley na igrzyskach debiutował w 2008 roku w wieku 14 lat. Dziś sportowiec specjalizujący się w skokach do wody z 10-metrowej wieży, ma na koncie trzy medale olimpijskie, w tym tegoroczne złoto i dwukrotny brąz z Londynu i Rio de Janeiro. Do niedawna określany tytułami mistrza, ikony społeczności LGBT i „skarbu narodowego Wielkiej Brytanii”, obecnie funkcjonuje także jako „czempion robótek ręcznych”. Wszystko za sprawą fotografii z trybun, które w kilka godzin obiegły świat.

W weekend odbył się finał skoków z trampoliny kobiet na 3 m w Tokyo Aquatics Centre. Jednak zamiast na olimpijki, oczy wszystkich były zwrócone na trybuny. Tam Tom Daley, tegoroczny laureat złotego medalu w skokach synchronicznych do wody z 10-metrowej wieży razem z Mattym Lee, w stoickim spokoju dziergał na drutach fiołkową sakiewkę. Zajście momentalnie zwróciło uwagę kibiców, kamer oraz komentatorów sportowych. „Jest i Tom Daley i jego druty” – powiedziała komentatorka BBC Katherine Downes podczas relacji na żywo. To bowiem nie pierwszy raz, kiedy sportowiec jest widziany z włóczką. Na swoim profilu na Instagramie regularnie dzieli się z internautami nowymi wyrobami, które następnie sprzedaje, a dochód przeznacza na pomoc dzieciom i młodzieży LGBTQ+ pozbawionym dachu nad głową.

Kilka dni temu opublikował także filmik prezentujący jedno z jego najnowszych dzieł – małą sakiewkę z wydzierganą flagą Wielkiej Brytanii po jednej stronie i Japonii po drugiej. Włóczkowy woreczek okazał się pokrowcem na złoty medal, dzięki któremu ten się „nie porysuje”. „Jedyną rzeczą, która trzymała mnie przy zdrowych zmysłach przez cały ten proces przygotowań do igrzysk, jest moja miłość do robienia na drutach, szydełkowania i wszystkich rzeczy związanych z szyciem” – mawia.

Kolejny występ Brytyjczyka odbędzie się już 6 sierpnia.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij