Znaleziono 0 artykułów
10.01.2022

Cate Blanchett zagra w pierwszym anglojęzycznym filmie pełnometrażowym Pedro Almodóvara

10.01.2022
Fot. Getty Images

Pedro Almodóvar nakręci swój pierwszy anglojęzyczny film pełnometrażowy. W produkcji „A manual for cleaning women” (Instrukcja dla pań sprzątających) zagra Cate Blanchett. Scenariusz będzie adaptacją tomu opowiadań Lucii Berlin o tym samym tytule.

Pedro Almodóvar to hiszpański reżyser, znany z takich dzieł jak „Wszystko o mojej matce”, „Skóra, w której żyję”, „Volver”. Za dramat „Porozmawiaj z nią” został nagrodzony Oscarem w 2003 roku. Często współpracuje z Penélope Cruz i Antonio Banderasem. Almodóvar, który do tej pory każdy film reżyserował w ojczystym języku, zdecydował się nakręcić anglojęzyczną produkcję.

Fabuła filmu „A manual for cleaning women” zostanie oparta na „Instrukcji dla pań sprzątających. Opowiadania” Lucii Berlin z 2015 roku. Tom to wydany pośmiertnie (Berlin zmarła w 2004 roku) zbiór czterdziestu trzech najbardziej znanych historii amerykańskiej pisarki, słynącej z krótkich form literackich. Historie rozgrywają się w Chile, Meksyku i Stanach Zjednoczonych. Berlin opisuje ulotne chwile życia codziennego rozgrywające się w pralniach samoobsługowych, w ośrodkach resocjalizacji, w rezydencjach klasy wyższej, wśród telefonistek czy zmagających się z życiem matek. Książka zdobyła Kirkus Prize w 2015 roku i stała się bestsellerem „New York Timesa”.

Fot. Getty Images

Pedro Almodóvar scenariusz do „A manual for cleaning women” napisze po hiszpańsku, a później przetłumaczy go na język angielski. W filmie zagra Cate Blanchett, zdobywczyni dwóch Oscarów – za role w „Blue Jasmine” i „Aviatorze”. Pozostała część obsady nie jest jeszcze znana. Film zostanie wyprodukowany przez firmę Dirty Films, należącą do Blanchett, we współpracy z produkcjami New Republic Pictures i El Deseo. Najnowszy film, w którym można oglądać Cate, to netfliksowy hit „Nie patrz w górę” z Leonardo DiCaprio i Jennifer Lawrence.

 

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij