Znaleziono 0 artykułów
17.08.2023

Alana Hadid po czterdziestce zadebiutowała na wybiegu

17.08.2023
Na pokazie Munthe / Fot. Getty Images

To niespodziewany zwrot akcji – mówi Alana Hadid, starsza siostra Belli i Gigi, o debiucie na wybiegu. Modelka z kopenhaskiego tygodnia mody niedawno skończyła 40 lat.

Podczas gdy jej przyrodnie siostry Bella i Gigi rządzą na wybiegach już od ponad dekady, Alana Hadid nie planowała debiutu na kopenhaskim tygodniu mody. – Zdecydowałam się przyjechać do Kopenhagi, bo uwielbiam duńskie marki. Barbara Potts i Cathrine Saks z marki Saks Potts poprosiły mnie o udział w pokazie. Byłam zaszczycona – opowiada debiutantka.

Alana Hadid debiutuje na kopenhaskim tygodniu mody

Podczas jej pierwszego pokazu, który odbył się na nabrzeżu, Hadid, ubrana w beżową marynarkę połączoną z niebieską spódnicą z cekinami narzuconą na dżinsy, stanęła na wysokości zadania. – Padało, ale było pięknie. Uwielbiam Saks Potts od dawna, więc otwarcie pokazu dla nich było niesamowicie ekscytujące – opowiada modelka.

Na pokazie Munthe / Fot. Getty Images

Alana Hadid na wybiegu Munthe podczas kopenhaskiego tygodnia mody

Doświadczenie to zainspirowało Hadid, stylistkę i współzałożycielkę uniseksowej marki La Detresse z Los Angeles, do rozpoczęcia kariery w modelingu. Po udanym debiucie pojawiła się też na wybiegu Munthe w haftowanej sukience i skórzanej mini. – Uwielbiam chodzić po wybiegach. To ekscytujący zwrot akcji. Mam nadzieję, że tu wrócę, bo kopenhaski tydzień mody jest naprawdę inkluzywny – mówi.

Czterdziestoletnie modelki powracają na wybieg (Amy Wesson dla Gucci i Liya Kebede dla Isabel Marant i Khaite), ale niewiele jest dojrzałych debiutantek. Hadid świętowała niedawno czterdziestkę przyjęciem urodzinowym. 

Na pokazie Saks Potts / Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE

Alana Hadid: Siostry cieszą się razem ze mną

Hadid zasiadała także w pierwszych rzędach u Marimekko, Baum und Pferdgarten i The Garment. Do jej ulubionych marek należą również Henrik Vibskov i Ganni. – Skandynawskie marki lubię za oryginalność. Tworzą ubrania wyraziste, ale wygodne – tłumaczy.

Po pracowitym tygodniu mody Hadid spędziła resztę czasu na zwiedzaniu miasta z kuzynem. – W planach są zakupy w sklepach vintage, przejażdżka po Ogrodach Tivoli – mówi.

Alana Hadid zadebiutowała na wybiegu podczas pokazu Saks Potts w Kopenhadze.

A co jej siostry sądzą o kopenhaskim szaleństwie? – Wspieramy się. Oczywiście siostry wiedzą, jak ekscytujące jest bycie na wybiegu, więc na pewno cieszą się razem ze mną – mówi Alana.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

 
Emily Chan
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Alana Hadid po czterdziestce zadebiutowała na wybiegu
Proszę czekać..
Zamknij