Znaleziono 0 artykułów
20.04.2024

Kate Moss znów nosi kultową torebkę Le City marki Balenciaga

20.04.2024
(Fot. materiały prasowe Balenciaga)

Dom mody Balenciaga wylansował wiele it-bags. Wiosną 2024 roku do łask powraca Le City, którą w latach 2000. zaprojektował Nicolas Ghesquière, a wylansowała supermodelka Kate Moss.

Niełatwo zaprojektować it-bag. Zwłaszcza pod presją, a odczuwa ją wielu dyrektorów kreatywnych. W końcu torebka, która świetnie się sprzedaje, może uratować cały dom mody przed upadkiem. Stresu nie czuje Demna, mistrz wiralowych dodatków. Dyrektor kreatywny Balenciagi ma już bowiem w zanadrzu torebkę Hourglass, rzeźbiarski w formie projekt z rączką u góry, inspirowany kamizelkami Basque Cristóbala Balenciagi z lat 50. XX w. Nie można też zapomnieć o Le Cagole nawiązującej do Le City kształtem croissanta (później przechrzczona na torebkę Motorcycle). Nawet człowiek o nieograniczonej wyobraźni, który sprawił, że Kim Kardashian nosiła buta na szpilce Knife jako kopertówkę, nie pozostaje obojętny na nostalgiczne nastroje, więc przywraca do życia Le City. Nosi ją już Kate Moss, która wylansowała ją ponad 20 lat temu.

Torebki Balenciagi należą do ulubionych it-bags branży mody

Brytyjska supermodelka była nie tylko twarzą modelu Le City (ten pakowny projekt był jedną z pierwszych messy bags), lecz również odegrała znaczącą rolę w jego powstaniu. Po tym, jak zobaczyła ten dodatek na wybiegu, Moss poprosiła o jeden egzemplarz ówczesnego dyrektora kreatywnego Nicolasa Ghesquière’a, który musiał wcześniej wywierać presję na szefach obawiających się, że torebka ta się nie sprzeda. Do produkcji weszło zaledwie 25 modeli, jednak gdy miłośniczki mody zauważyły Moss z torbą wyglądającą na projekt vintage, zapotrzebowanie wzrosło. – Dzięki tej torebce mogłaś stać się dziewczyną Balenciagi – mówił Ghesquière o torebce, którą uwielbiały Nicole Richie, Lindsay Lohan czy siostry Olsen.

Luksusowa marka Balenciaga należy do ulubionych domów mody gwiazd

Choć Mary-Kate i Ashley nie dały się jeszcze sfotografować z torebkami Le City, Moss wygląda z nią dokładnie tak samo cool, jak na początku lat 2000. Biorąc pod uwagę, że drugą młodość przeżywają również skinny jeans, to tylko kwestia czasu, zanim zobaczymy Kate ze swoją ’Ciagą na ramieniu, w jeansowych spodniach, balerinach, cienkim szaliku i kamizelce. Póki co do torby motocyklowej założyła sztuczne futerko.

Balenciaga City Bag powraca do łask za sprawą Kate Moss

(Fot. Getty Images)

Kultowe torebki Balenciagi uległy delikatnej modyfikacji. Nowy model jest bardziej opływowy niż oryginalna wersja. Pojawiły się też mocniejsze okucia. Podobnie jak Le Cagole, która występuje w wielu wersjach, również tych kolorystycznych, Le City też będzie dostępna w różnych odcieniach i rozmiarach. Co prawda Kate Moss nie rozstaje się z czarną it-bag, ale Mary-Kate Olsen kiedyś nosiła ją w kolorze miętowym.

(Fot. Materiały prasowe)

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

Alice Newbold
Proszę czekać..
Zamknij