Znaleziono 0 artykułów
28.06.2024

Diabeł ubiera się u Balenciagi? Miranda Priestley gwiazdą paryskiego tygodnia mody

28.06.2024
(Fot. @rui.santoss)

Alexis Stone, znana drag queen, przemieniła się w Mirandę Priestly, graną przez Meryl Streep kultową bohaterkę „Diabeł ubiera się u Prady”. Podczas pokazu Balenciagi na paryskim tygodniu mody couture przyćmiła wszystkie zaproszone gwiazdy. Wśród nich byli Nicole Kidman, Katy Perry i Charli XCX.

Gdy pracujesz w magazynie o modzie, znajomi często pytają: – Czy jest tam tak, jak w „Diabeł ubiera się u Prady”? Prawdziwa odpowiedź, że czasem tak jest, a czasem nie, nikogo nie interesuje. Ludzie chcą tylko, by potwierdzić ich intuicję. Lubią wierzyć, że wydawnictwa modowe to toksyczne miejsca, gdzie przechadzają się potwory w kostiumach Chanel.

Alexis Stone wzniosła tę koncepcję na wyższy poziom i na pokazie Balenciagi zjawiła się w przebraniu Mirandy Priestly: z opuszczoną głową i twarzą wymodelowaną na Meryl Streep, w ręku trzymała marcowy numer brytyjskiego „Vogue’a”. Gdy tylko się pojawiła, natychmiast wyraziła rozczarowanie nieudolnością wszystkich wokół: „Dlaczego nikt nie jest gotowy?!”.

Jesteśmy oczarowani wszystkimi kobietami, również czarnymi charakterami – mówi Alexis Stone. – Myślę, że widzimy w nich dużo siebie. Miranda nie jest najmilszą redaktorką na świecie, ale pewne niuanse z kreacji Streep wielokrotnie widziałem w świecie mody. Film rezonuje z konkretnego powodu.

Film również rezonował ze Stone, chociaż może nie tak bardzo jak „Brzydula Betty” i jej własna archetypowa redaktorka Alexis Meade, która zainspirowała imię samej Alexis.

Demna i ja pierwotnie planowaliśmy zagrać Mirandę na MET Gali, jednak siły wyższe nam to uniemożliwiły – zdradza Alexis Stone. – Było więc kwestią czasu, zanim zabierzemy ją na tydzień mody couture. Większość ludzi na pokazie koncentruje się na tym, by wyglądać jak najlepiej. Ja chcę wyglądać jak ktoś inny.

Zobacz galerię, aby zobaczyć, jak wyglądała przemiana Alexis Stone w Mirandę Priestly. I jak zdobyła najbardziej pamiętny artefakt z kostiumu Meryl Streep.

Kiedy jako dziecko oglądałem film „Diabeł ubiera się u Prady”, byłem oczarowany postacią Mirandy Priestly. Mimo to nigdy nie uległem czarowi pracy w toksycznym wysoko stresowym środowisku.

Demna jest zaangażowany od samego początku, a gdy tylko uzgodnimy koncepcję, realizacja zajmuje trzy miesiące.

Sztuka tworzenia protez to niezwykle skomplikowany proces, który wymaga pracy zespołowej. Neil Gordon – właściciel Millenium FX, który rzeźbi twarz, ma niezwykły talent do odwzorowywania detali. W międzyczasie powstają peruki, malowane ręcznie soczewki kontaktowe oraz elementy dentystyczne, takie jak nakładki na zęby.

Prowadzę szeroko zakrojone badania. Zbieram tonę źródeł i staram się zdobyć jak najwięcej oryginałów. Zawsze pytamy o zgodę artystów. Udało nam się zdobyć oryginalną perukę dla Cruelli oraz oryginalne okulary przeciwsłoneczne Mirandy. 

Najtrudniejsze w tym wszystkim jest to, że jestem wysokim mężczyzną, a oddaję hołd najpiękniejszym kobietom na świecie. Niektórzy ludzie nie rozumieją niuansów.

Nie jestem sobowtórem i nie próbuję nikogo naśladować. Chcę po prostu pokazać, co można osiągnąć dzięki dobrej charakteryzacji.

W modzie jest wielu gejów takich jak ja. Jesteśmy oczarowani wszystkimi kobietami, również czarnymi charakterami. Myślę, że widzimy w nich wiele cech wspólnych.

Miranda nie jest najmilszą redaktorką na świecie, ale pewne niuanse z kreacji Streep wielokrotnie widziałem w świecie mody.

Moje imię pochodzi od Alexis Meade, transpłciowej redaktorki z serialu „Brzydula Betty”, która powraca do życia po swojej udawanej śmierci. To jak naśladowanie sztuki.

Większość ludzi na pokazie koncentruje się na tym, by wyglądać jak najlepiej. Ja chcę wyglądać jak ktoś inny.

Daniel Rodgers
  1. Ludzie
  2. Talenty
  3. Diabeł ubiera się u Balenciagi? Miranda Priestley gwiazdą paryskiego tygodnia mody
Proszę czekać..
Zamknij