Znaleziono 0 artykułów
28.05.2019
Artykuł partnerski

Doppelherz system Kollagen Beauty: Ampułka na młodość

28.05.2019
Modelka za kulisami pokazu Aniye (Fot. Getty Images)

Nic nie odmładza tak jak gładka, jędrna i zdrowa skóra. A zawdzięczamy ją w dużej mierze kolagenowi, który teraz można przyjmować w polecanym przez ekspertów suplemencie. Aktywuj piękno od wewnątrz!

Kolagen, który zapewnia regenerację wszystkich tkanek, stanowi aż jedną trzecią białka w naszym ciele i aż 80 proc. suchej masy skóry. Zapotrzebowanie na niego wzrasta z wiekiem. Już po 25 roku życia zaczynamy produkować go mniej i wolniej. W młodej skórze włókna kolagenowe są ustawione równiutko jak od linijki. Gdy jesteśmy starsi, ich ułożenie staje się bardziej chaotyczne. Jak działa kolagen? Redukuje zmarszczki, rozstępy, cellulit, przebarwienia żylaki i pęknięcia naskórka. Zabezpiecza też skórę przed wysychaniem, a włosy i paznokcie – przed matowieniem. Oprócz tego usprawnia funkcjonowanie mózgu, serca, nerek, wątroby, oczu, układu kostnego i mięśni. 

Doppelherz system KOLLAGEN BEAUTY (Fot. Materiały prasowe)

Paliwo idealne

Nie da się uzupełnić kolagenu od zewnątrz. Oczywiście, można pomagać naskórkowi, stosując kremy bogate w ten składnik albo kolagenowe płatki pod oczy, bo dają natychmiastowy efekt rozświetlenia skóry. Niestety tylko na chwilę. Można też podawać go śródskórnie, poprawiając elastyczność i jędrność skóry, ale to też nie pomoże naszym organom wewnętrznym. Najbardziej optymalną metodą jest więc dostarczanie go w diecie i suplementach. W obu wariantach liczy się jego jakość. – Dobrej jakości kolagen zawiera wysokie stężenie peptydów o małej masie cząsteczkowej, zbudowanych ze specjalnych aminokwasów. Stymulują one produkcję nowych włókien kolagenowych, ale także wpływają na regenerację i prawidłowe ułożenie tych już istniejących – mówi dr n. med., dermatolog Aleksandra Jagielska z kliniki Sthetic. Bioaktywne peptydy kolagenowe mają działanie udowodnione klinicznie. Przykładem może być Kollagen Beauty marki Doppelherz, który zawiera bioaktywne peptydy kolagenowe Verisol® (2,5 g w każdej ampułce) oraz starannie dobrane witaminy i minerały w formie płynnej. Dieta uboga w proteiny, zwłaszcza te pochodzące z mięsa czy ryb, ale także z nabiału czy białka jajek, osłabia włókna kolagenowe. Badania wykazują, że weganie częściej miewają problemy z elastycznością skóry. Najlepszy kolagen w jedzeniu to wciąż galaretki i galarety mięsne i rybne. Oczywiście proteiny znajdują się także w roślinach strączkowych, ale wchłaniają się trudniej. Muszą też być idealnie czyste i dobrze przygotowane. Uniwersytet w Auckland opublikował w 2013 roku raport wskazujący, że białka pochodzenia roślinnego cechują się niższą strawnością niż białka pochodzenia zwierzęcego (wchłaniane aż w 90 proc.). Weganie mają więc nieco trudniej. Ich dieta wymaga większego zaangażowania i świadomości w wyborze produktów zawierających proteiny. Diety są jednak zawodne, a my miewamy w życiu okresy, kiedy planowanie menu jest ostatnim punktem na liście codziennych zadań. Aby utrzymać optymalny poziom kolagenu, warto go więc suplementować. Obliczono, że w ciągu roku powinniśmy zastępować nowymi, prawie trzy kilogramy zdegradowanych włókien kolagenowych! – Co ważne, powinien być on zawsze łączony z witaminą C. Jeśli nie ma jej w składzie zażywanego przez nas suplementu, warto ją dodawać – dodaje dr Jagielska. Bardzo dobrze sprawdza się też łączenie kolagenu z wit. E i cynkiem, które pomagają w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym, biotyną i wit. A, które pomagają zachować zdrową skórę, a także miedzią, która pomoga z kolei w utrzymaniu prawidłowej pigmentacji skóry. Taka kombinacja składników znajduje się właśnie w Doppelherz system KOLLAGEN BEAUTY. Z myślą o aktywnych kobietach bogata formuła tego produktu (ma owocowy smak liczi i melona!) została umieszczona w poręcznych, pojedynczych ampułkach. Można je wypić od razu, bez potrzeby rozcieńczania w innych płynach. 

Doppelherz system KOLLAGEN BEAUTY (Fot. Materiały prasowe)

Co nagle, to po diable

– Kolagen potrzebuje czasu na odbudowę. Różnicę w jakości skóry zauważamy dopiero po sześciu tygodniach. Warto przyjmować ten składnik codziennie przez trzy miesiące to optymalny czas kuracji - tłumaczy dr Jagielska. Stosując zalecaną 1 ampułkę Doppelherz system KOLLAGEN BEAUTY raz dziennie, pierwsze pozytywne zmiany widoczne są już po ok. 4 tygodniach! Kolejne zauważalne są po 8 tygodniach. Jakie będą pierwsze efekty suplementowania kolagenu? - Najwyraźniej zobaczymy je rano po przebudzeniu. Zero zagnieceń, śladów po poduszce, czy odbitej na skórze faktury materiału. Skóra będzie wydawała się grubsza i bardziej jędrna w dotyku. Wygładzi się i nabierze zdrowego kolorytu. Poza regeneracją skóry, kolagen wpływa także na poprawę jakości włosów i paznokci – jedne i drugie stają się bardziej elastyczne i błyszczące – wyjaśnia dr Jagielska. Doppelherz system KOLLAGEN BEAUTY zawiera 30 ampułek - wystarczając na miesięczną kurację. 

Modelki za kulisami pokazu Philosophy Di Lorenzo Serafini (Fot. Getty Images)

Światło i dym

Bardzo źle na poziom i jakość kolagenu w skórze działa promieniowanie ultrafioletowe. UVA wnika bowiem w głębsze warstwy skóry, osłabiając układ odpornościowy. Efektem są uszkodzone włókna kolagenowe, czyli przyspieszone fotostarzenie. Chcesz mieć gładką skórę, chroń ją przed słońcem! Złocisty brąz zdobywamy, stosując produkty samoopalające lub bronzery. Niezwykle szkodliwe jest też palenie papierosów. Skóra nałogowych palaczy w wieku 40 lat wygląda jak skóra siedemdziesięciolatków, którzy nigdy nie sięgnęli po papierosa. Staje się cienka, szara, sucha, traci elastyczność, a na jej powierzchni pojawiają się zmarszczki i przebarwienia. – Po 26. roku życia poziom kolagenu w naszym organizmie regularnie spada. Obliczono, że jego ilość maleje o 5 proc. co każde 10 lat. Niestety, kobiety mają gorzej, bo po przejściu menopauzy poziom kolagenu spada u nich aż o 30 proc. – tłumaczy dr Aleksandra Jagielska. A ze względu na ogromne zanieczyszczenie środowiska i nieustający stres, coraz więcej kobiet przechodzi menopauzę tuż po 40 roku życia. Po 60. roku życia produkcja kolagenu praktycznie ustaje. – Nie zatrzymamy tego procesu, ale aktywując metabolizm kolagenu od wewnątrz, możemy sprawić, że skóra (i inne tkanki) będzie starzeć się znacznie wolniej, a nawet uda się cofnąć niektóre zaistniałe już zmiany – przekonuje lekarka. Przebadane bioaktywne peptydy kolagenowe Verisol® wraz ze starannie dobranymi składnikami zawartymi w Doppelherz system KOLLAGEN BEAUTY pomagają zadbać o naturalne piękno skóry od wewnątrz, wypłycając zmarszczki i wygładzając skórę. To idealny wybór dla urody, dla zdrowia, dla formy i dla naszego dobrego samopoczucia.

Maja Mendraszek-Goser
  1. Uroda
  2. Zdrowie
  3. Doppelherz system Kollagen Beauty: Ampułka na młodość
Proszę czekać..
Zamknij