Znaleziono 0 artykułów
30.06.2022

Program budowy boisk Fundacji 4F Pomaga

30.06.2022
Fot. Materiały prasowe

„W zasięgu sportu” to program Fundacji 4F Pomaga, którego celem jest tworzenie nowoczesnych boisk sportowych. W drugiej edycji projektu udział wzięli reprezentanci kadry narodowej w skokach narciarskich – Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała i Paweł Wąsek. 

Druga edycja projektu została ogłoszona podczas Dnia Sportu w szkole podstawowe w Sierczy, która zwyciężyła w pierwszej edycji programu. Dzięki udziałowi w programie uczniowie mogą uprawiać różne dyscypliny sportu na świeżym powietrzu. Boisko jest dostosowane do osób z niepełnosprawnościami oraz posiada nawierzchnię polipropylenową, która może zostać poddana recyklingowi.

Dzięki nowemu boisku mamy możliwość trenowania wielu dyscyplin. Za największy sukces uważam to, że uczniowie cały czas z niego korzystają. Są na nim na każdej lekcji, przerwie. Praktycznie nie chcą z niego schodzić. Myślę, że to jest największa wartość dodana, która przekłada się także na sukcesy w zawodach sportowych, m.in. piłce nożnej – powiedział Mateusz Węgrzynek, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Sierczy.

Fot. Materiały prasowe

Na boisku ufundowanym przez Fundację 4F Pomaga odbył się Dzień Sportu, w którym udział wzięli: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek i Andrzej Stękała. Sportowcy dopingowali dzieci podczas rywalizacji i sędziowali w zawodach.

Sport ma bardzo duży wpływ na prawidłowy rozwój dziecka. To piękna przygoda, którą każdy może przeżyć – mówił Kamil Stoch, reprezentant Polski w skokach narciarskich i członek Rady Sportowców Fundacji 4F Pomaga.

Podczas wydarzenia zainaugurowana została druga edycja programu „W zasięgu sportu” Fundacji 4F Pomaga. Projekt skierowany jest do wszystkich szkół w Polsce. Aby zgłosić swój udział, wystarczy wypełnić wniosek i przesłać go na adres wskazany na stronie Fundacji. Komisja wybierze trzech finalistów. Jedna szkoła otrzyma dofinansowanie na budowę wielofunkcyjnego boiska.

Zgłoszenia do drugiej edycji programu „W zasięgu sportu” przyjmowane są do 6 lipca. Szczegóły konkursu, regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: II edycja programu “W zasięgu sportu” | Fundacja 4F Pomaga.

Aleksandra Kupras
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Program budowy boisk Fundacji 4F Pomaga
Proszę czekać..
Zamknij