Znaleziono 0 artykułów
02.04.2021

Wszystko, co wiemy o filmie „Cruella”

02.04.2021

Punkowe pokazy mody, ekstrawaganckie bale maskowe i szybka jazda na motorach. Emma Stone wciela się bohaterkę filmów z dzieciństwa.

O czym jest „Cruella”?

Cruellę de Mon grała już Glenn Close w filmie „101 dalmatyńczyków” z 1996 roku i późniejszych o cztery lata „102 dalmatyńczykach”. Dziś rolę koneserki mody ze słabością do szczeniąt przejmuje Emma Stone. Zdobywczyni Oscara, która wystąpiła ostatnio w „Faworycie” (2018), gra Estellę, początkującą projektantkę mody w Londynie lat 70. Marzy o sławie. Znajomość z parą złodziei i przyjaźń z baronessą von Hellman zaowocuje przemianą w czarny charakter. Z młodej Estelli zostaje Cruellą de Mon.

Kto zagra w w filmie?

Obok Stone w roli groźnej von Hellman zobaczymy dwukrotną zdobywczynię Oscara Emmę Thompson. Wystąpią także Joel Fry („Gra o tron”) i Paul Walter Hauser („Richard Jewell”, „Pięciu braci”), którzy jako filmowi Jasper i Horace Badun okażą się wspólnikami Cruelli, oraz Emily Beecham („Kwiat szczęścia”), Kirby Howell-Baptiste („Obsesja Eve”) i Mark Strong („Shazam!”).

Kto napisał scenariusz i wyreżyserował „Cruellę”?

Film został wyreżyserowany przez Craiga Gillespiego, twórcę „Miłości Larsa” (2007) oraz „Jestem najlepsza. Ja, Tonya” (2017). Za scenariusz „Cruelli” odpowiadają: Tony McNamara, współautor „Faworyty” (2018) i „Wielkiej”, (2020) oraz Dana Fox, współtwórczyni „Jak to robią single” (2016). Wśród producentów wykonawczych znajdziemy Emmę Stone i Glenn Close. Zaangażowanie aktorek powinno przekonać fanów wcześniejszych filmów o dalmatyńczykach, że nowa produkcja jest w dobrych rękach.

Kto stworzył kostiumy dla Cruelli?

Za garderobę Cruelli odpowiada Jenny Beavan, kostiumografka nagrodzona Oscarami za „Pokój z widokiem” (1985) i „Mad Max: Na drodze gniewu” (2015). Jedne z pierwszych zdjęć filmy z planu ukazują Stone w skórzanych kurtkach, beretach i naszyjnikach, ubraniach z PCV, a nawet w białej pelerynie z kapturem. Tymczasem Emmę Thompson wyróżniają wysoki kok, ekstrawagancka biżuteria, wieczorowe rękawiczki i płaszcz z wysokim kołnierzem.

 

Czy jest już zwiastun „Cruelli”?

Tak, pierwszy międzynarodowy zwiastun filmu Disneya miał premierę 17 lutego, a kolejny 15 marca. Premierowy przedstawia Stone w londyńskim domu towarowym Liberty. Wrażenie robi panorama miasta z płonącym budynkiem. Skojarzenia z „Jokerem” Todda Phillipsa (2019) pojawiają się od razu.

Radhika Seth
Proszę czekać..
Zamknij