Znaleziono 0 artykułów
16.09.2020

Europosłowie wspierają osoby LGBTQ+ w Polsce

16.09.2020
(Fot. JOHN THYS/AFP/East News)

Europosłowie okazali wsparcie osobom LGBTQ+ w Polsce, odtwarzając tęczowy protest polityków Lewicy z zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy. – Nie jesteśmy ideologią – mówiła eurodeputowana Terry Reintke.

W poniedziałek, 14 września, 32 europosłanek i europosłów okazało solidarność z osobami LGBTQ+ w Polsce. Ubrani we wszystkie kolory tęczowej flagi, wezwali przywódców Unii Europejskiej do pomocy w ochronie praw każdego człowieka.

Poruszające przemówienia eurodeputowanych z różnych krajów członkowskich nakreśliły dramatyczną sytuację osób queer w Polsce. – Co tydzień otrzymujemy z Polski wiadomości napawające rozpaczą. Co tydzień pojawiają się nowe ataki, szerzą się nowe kłamstwa trwającej propagandy przeciwko LGBTQ+. Już nie wiem, co mam mówić, ponieważ wszyscy zadają to samo pytanie: kiedy Unia Europejska wreszcie zacznie działać? Jej cisza ogłusza, podczas gdy prawa drugiego człowieka są łamane. Nie jesteśmy ideologią, jesteśmy ludźmi z krwi i kości i pragniemy mieć dokładnie takie same prawa jak inni – mówiła niemiecka europosłanka Terry Reintke.

Posłowie Parlamentu Europejskiego domagali się działania UE w sprawie stref wolnych od LGBT, które obejmują obecnie jedną trzecią obszaru Polski. Tym samym wezwano Przewodniczącą Komisji Europejskiej, Ursulę von der Leyen do podjęcia stosownych kroków.

Francuski eurodeputowany Pierre Karleskind, dodał: – Jesteśmy tu po to, aby wspierać osoby queer w Polce, aby im powiedzieć, że nie są sami, że mają w nas swoich sojuszników. A dla nas poszanowanie wartości Unii Europejskiej jest priorytetem. Domagamy się działania!

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij