Znaleziono 0 artykułów
22.01.2021

Dokument o Britney Spears

22.01.2021
Kadr z filmu (Fot. materiały prasowe)

Na fali ruchu #FreeBritney dziennikarze „New York Timesa” nakręcili dokument o wzlotach i upadkach gwiazdy przełomu XX i XXI wieku.

Britney Spears była jedną z najjaśniejszych gwiazd przełomu XX i XXI wieku. Księżniczkę popu znał każdy, bez względu na to, czy śledził jej karierę muzyczną płynącą na fali „Toxic” i „Oops!... I Did It Again”, czy związek z Justinem Timberlakiem oraz niekwestionowany wpływ pary na modę tamtego okresu.

W 2008 roku blask Spears zaczął gasnąć. Z powodu pogarszającego się stanu zdrowia psychicznego sąd przydzielił jej kuratelę ojca, Jamiego Spearsa. Miała być tymczasowa, ale trwa do dziś. Media co chwila obiegają kolejne doniesienia o Britney – złamanej przez świat show-biznesu, pozbawionej praw rodzicielskich i dostępu do własnego majątku i kontrolowanej przez ojca. Jakiś czas temu zatroskani fani założyli ruch #FreeBritney, który domaga się wyzwolenia ich idolki.

Sprawę postanowili przeanalizować dziennikarze „New York Timesa” ze Stephanie Priess, Jasonem Stallmanem i Samem Dolnickiem na czele. Na podstawie rozmów z bliskimi piosenkarki oraz prawnikami zaangażowanymi w jej sprawę stworzyli film poświęcony „burzliwej karierze Spears, walce z ojcem i ruchowi #FreeBritney”, czytamy w zapowiedzi. „Framing Britney Spears” będzie szóstą częścią serii dokumentalnej „NYT” i ukaże się 5 lutego w stacji telewizyjnej FX Productions oraz na platformie Hulu.

 

Pola Dąbrowska
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Dokument o Britney Spears
Proszę czekać..
Zamknij