Znaleziono 0 artykułów
23.02.2021

Zwiastun serialu „First Lady” z Gillian Anderson

23.02.2021
(Fot. materiały prasowe)

Do sieci trafił właśnie zwiastun serialu „First Lady” o trzech wyjątkowych kobietach – Michelle Obamie, Betty Ford i Eleanor Roosevelt. Klucz do tajemnic Białego Domu otrzymamy już 17 kwietnia na Showtime.

Za rolę Margaret Thatcher, którą Gillian Anderson grała w czwartym sezonie „The Crown”, dostała Złoty Glob, była chwalona przez krytyków i podziwiana przez fanów serialu.

Teraz znowu gra postać historyczną – w serialu „First Lady” wystąpi jako Eleanor Roosevelt, żona Franklina Delano Roosevelta. Eleanor – Pierwsza Dama przez 12 lat – popierała ruch praw obywatelskich, domagający się zniesienia segregacji rasowej, zachęcała kobiety do angażowania się w życie polityczne i kulturalne. Jako pierwsza w historii żona prezydenta organizowała własne konferencje prasowe, miała autorską kolumnę w prasie, prowadziła audycję radiową.

Gillian Anderson jest aktorką o niezwykłym talencie – od początku była idealną kandydatką, by dopełnić zespół aktorów, który powoła do życia ikoniczne postaci – powiedziała Amy Israel z kanału Showtime, który produkuje „First Lady”. Wtóruje jej reżyserka serialu Susanne Bier (nominowany do Oscara film „Tuż po weselu”, serial „Od nowa”), która po pracy nad „First Lady”, powiedziała: – Gillian ma w sobie coś poetyckiego.

Fot. Getty Images

W zwiastunie nie trudno zauważyć podobieństwa między aktorką a byłą Pierwszą Damą. 

Oprócz Anderson, w „First Lady” zobaczymy Michelle Pfeiffer jako Betty Ford i Violę Davis jako Michelle Obamę. Na ekranie pojawią się także Aaron Eckhart, Judy Greer, Kiefer Sutherland i Ellen Burstyn. Współtwórczynią „First Lady” jest Cathy Schulman, producentka oscarowego „Miasta gniewu”.

Premiera już 17 kwietnia na Showtime.

 

Julia Właszczuk
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Zwiastun serialu „First Lady” z Gillian Anderson
Proszę czekać..
Zamknij